Kolejny poziom rozwoju oprogramowania zarządzania flotą

836

Firma STILL wprowadza na rynek OptiTruck, innowacyjne rozwiązanie do zarządzania flotą. Aplikacja wspiera dobór wózków do konkretnych zadań, zwiększając wydajność transportowego parku maszynowego nawet o 20%.

Dotychczas, programy klasy FleetManager umożliwiały przede wszystkim autoryzację użytkowania pojazdów oraz ewidencję ich czasu pracy. Innowacyjne rozwiązanie STILL Polska uzupełnia te funkcje o dobór wózków w taki sposób, by eksploatować je równomiernie oraz zapewnić w czasie rzeczywistym informacje o intensywności wykorzystywania określonych pojazdów i ich bieżącej dostępności.

Zaletą aplikacji jest ograniczenie maksymalnej liczby wózków przypisanych w danym momencie do jednego operatora. Pozwala to wyeliminować sytuacje, w których pojazd jest przez kogoś „zarezerwowany”, nie będąc w rzeczywistości wykorzystywany. Program wskazuje także, którego wózka powinien użyć operator. Spośród pasujących do danego zadania dostępnych urządzeń, aplikacja dobiera te o najmniejszym przebiegu i wieku, optymalizując zużycie sprzętu.

Podobnie jak FleetManager 4.x, STILL OptiTruck można obsługiwać zdalnie z wielu lokacji, wykorzystując w tym celu zarówno komputer, jak i tablet. System oferuje przy tym przegląd wózków i wnikliwe raporty na temat ich eksploatacji, czasu pracy oraz sposobów użycia. Stacjonarnie, w hali w której funkcjonuje flota, jako interfejs zastosować można także ekran dotykowy z czytnikiem kart identyfikujących operatorów.

źródło: More&More Marketing

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj