Mały, kompaktowy i ekonomiczny: nowy bezsmarowy napęd z paskiem zębatym firmy igus

1362

Lekki i kompaktowy napęd z paskiem zębatym zapewnia Ekonomiczną Automatyzację w najciaśniejszych miejscach. Szybka automatyzacja w ciasnych przestrzeniach montażowych: igus opracował wyjątkowo kompaktowy napęd z paskiem zębatym w oparciu o płaski system liniowy drylin N. Nowy napęd składa się z całkowicie standardowych komponentów, a zatem jest łatwy w montażu w ciągu kilku minut i ekonomiczny. Nowy system, wyposażony w silnik i sterowanie, może przenosić obciążenia do 20 N i ma przełożenie 60 milimetrów na 1 obrót silnika.

 Od bezsmarowego łożyska ślizgowego i bezobsługowej prowadnicy liniowej po całkowicie gotowy do montażu robot kartezjański, firma igus opracowuje rozwiązania dla przemysłu ze swoimi tworzywami sztucznymi – jako pojedyncza część lub system. Dzięki zestawowi konstrukcji liniowej specjalista motion plastics połączył swoją niskoprofilową prowadnicę liniową drylin N z pasem zębatym i opracował teraz nowy, ekonomiczny napęd z paskiem zębatym drylin ZLN w standardzie.

Niezależnie od tego, czy chodzi o automaty vendingowe, robotykę serwisową, czy nawet systemy automatyki, nowy kompaktowy system pasów zębatych można szybko i łatwo zamontować w najmniejszych przestrzeniach. Płaska prowadnica liniowa drylin N zapewnia zwartą konstrukcję, która ma zaledwie 27 milimetrów wysokości i 40 milimetrów szerokości. Pas zębaty zamontowany na łożyskach kulkowych zapewnia wysoką dynamikę.

Dzięki kombinacji niskoprofilowej prowadnicy liniowej i paska zębatego, obciążenia do 20 N można przesuwać w pionie z przełożeniem 60 milimetrów na 1 obrót silnika. Dzięki zastosowaniu wysokowydajnych polimerów w wózku ślizgowym użytkownicy mogą całkowicie zrezygnować ze środków smarnych, a tym samym z konserwacji urządzenia. Wilgotność, brud i kurz nie stanowią problemu dla drylin ZLN: wielkie zalety, zwłaszcza w przypadku maszyn, które są używane przez całą dobę.

Podłącz, zamontuj, ekonomicznie

Nowy napęd z paskiem zębatym do Ekonomicznej Automatyzacji składa się ze standardowych elementów systemu modułowego drylin, które można szybko dopasować i złożyć. Nowy napęd jest zatem nie tylko lekki dzięki zastosowaniu komponentów z tworzyw sztucznych, ale także ekonomiczny i szybko dostarczany. Całkowicie gotowy do montażu drylin ZLN można zamówić z silnikami krokowymi NEMA lub silnikami EC/BLDC DC, a także z odpowiednim systemem sterowania dryve. Nowy, ekonomiczny napęd z paskiem zębatym może być dostarczony w pożądanym rozmiarze o maksymalnej długości do 750 milimetrów już od 24 godzin.

Źródło: Igus

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj