Korki oddechowe z filtrem powietrza

1548

Firma Elesa+Ganter, światowy lider w produkcji standardowych elementów maszyn uzupełniła ofertę produktów z zakresu osprzętu hydraulicznego o mosiężne korki oddechowe wyposażone w filtr powietrza.

Nowy produkt nosi oznaczenie GN 884 i pełni funkcję oddechowo-filtracyjną. Jest rekomendowany do układów, w których istnieje konieczność zachowania częstej wymiany powietrza pomiędzy zbiornikiem z cieczą, a otoczeniem. Korki GN 884 można stosować w zbiornikach na media niewydzielających szkodliwych oparów, układach hydrauliki siłowej, otwartych układach chłodzenia i podgrzewania oraz w przekładniach. Nowe korki posiadają bardzo dobrą odporność na korozję, dzięki czemu idealnie nadają się do aplikacji narażonych na warunki atmosferyczne lub środowisk o szczególnych wymaganiach.

Nowy model korków oddechowych GN 884 powstał na bazie mosiężnych korpusów dobrze znanych korków z zaworem odpowietrzającym serii GN 883. Dzięki temu zastosowanie nowych korków jest idealnym rozwiązaniem dla producentów urządzeń, którzy w różnych aplikacjach chcą zachować ten sam design. W celu odróżnienia korków GN 884 od GN 833 wprowadzono specjalną kolorystykę pierścieni (dla wersji wysokiej) oraz widoczne oznaczenie na górze korka (dla wersji niskiej).

Korki odpowietrzające GN 884 są dostępne w metrycznych oraz calowych rozmiarach gwintu. Występują w dwóch wariantach: niskim oraz wysokim. Typ niski (A) jest szczególnie przydatny w miejscach o ograniczonej przestrzeni lub w aplikacjach, w których występuje ryzyko uszkodzenia/ścięcia korka. W tym wykonaniu minimalna wysokość ponad płaszczyznę montażu wynosi zaledwie 6 mm. Typ wysoki (B) posiada blisko dwukrotnie większą wartość przepływu powietrza. Ten parametr może być istotny w aplikacjach wymagających dużych wartości przepływu np. układach hydrauliki siłowej.

Korki GN 884 zapewniają stopień filtracji powietrza zgodny z normą PN-EN 779 i mieszczący się w kategorii G2-G3. Specjalny filtr wykonany ze stali nierdzewnej, nie tylko zapobiega wnikaniu pyłu/kurzu do zbiornika, ale również wyciekowi płynu na zewnątrz.

Korki oddechowe z filtrem powietrza są rekomendowane do:

Maszyn i urządzeń budowlanych
Maszyn i urządzeń rolniczych
Maszyn i urządzeń stosowanych w górnictwie
Maszyn i urządzeń stosowanych w przemyśle drzewnym oraz leśnictwie
Urządzeń występujących na farmach wiatrowych

Należy zaznaczyć, że przedstawione korki odpowietrzające są jedynie uzupełnieniem szerokiej gamy innych elementów do układów hydraulicznych oferowanych przez firmę ELESA+GANTER i bardzo często stosowane wspólnie w jednej aplikacji.

Pełna grupa „Osprzętu hydraulicznego” zawiera m.in.: inne wykonania korków i zaworów odpowietrzających, zawory oraz korki spustowe, kosze i korki wlewowe, wskaźniki poziomu cieczy.

Więcej informacji: www.elesaganter.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj