Łatwo usuwa rdzę, nie zagrażając środowisku naturalnemu

684

Evapo-Rust firmy CRC Industries to biodegradowalny, nietoksyczny środek do usuwania rdzy na bazie wody, całkowicie bezpieczny dla użytkowników i środowiska. Skuteczny odrdzewiacz jest łatwy w użyciu i jest zardzewiałą część wystarczy zanurzyć w kąpieli gotowego do użycia roztworu, wtedy rdza odrywa się od metalowej powierzchni i pozostaje zawieszona w cieczy. Aktywny składnik preparatu wiąże się wyłącznie z żelazem, usuwając jedynie rdzę ze stali, żelaza, żeliwa i chromu. W ten sposób chroni nieutleniony metal i jest nieszkodliwy dla innych metali i tworzyw sztucznych.

Jest to ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ produkt może być wielokrotnie używany. CRC Evapo-Rust jest wykorzystywany do szybkiej i wydajnej renowacji metalowych części i narzędzi w praktycznie wszystkich sektorach przemysłu: motoryzacyjnym, budowlanym, morskim, metalowym itp.

Bezpieczny w użyciu zarówno dla użytkowników, jak i środowiska

Formuła CRC Evapo-Rust na bazie wody, łatwo biodegradowalna, zgodnie z normą OECD 301B, nie wydziela żadnych nieprzyjemnych zapachów ani lotnych związków organicznych (LZO), które mogłyby potencjalnie zaszkodzić środowisku. Preparat jest doskonale rozpuszczalny w wodzie i łatwo się go usuwa po użyciu. Jest neutralny pod względem pH, nie stwarzając ryzyka podrażnienia skóry ani zagrożenia dla oczu.  Jest także niepalny, co ułatwia użytkowanie i przechowywanie. CRC Evapo-Rust jest dostępny w pojemnikach 1 l, 5 l i 20 l, z opisem na etykiecie w 24 językach. Jest zgodny z REACH.

Możliwość wielokrotnego użycia

CRC Evapo-Rust może być używany wielokrotnie, w zależności od grubości warstwy rdzy na obrabianych częściach, co czyni go ekonomicznym rozwiązaniem. 5 litrów Evapo-Rust może usunąć 0,3 kg czystej suchej rdzy. Ponadto wstępne czyszczenie jest konieczne tylko w przypadku bardzo zabrudzonych i zatłuszczonych części. Po odrdzewieniu części wystarczy je tylko spłukać wodą. Zaleca się zabezpieczenie obrabianej części środkiem antykorozyjnym lub farbą. CRC Industries oferuje szeroką gamę produktów do zabezpieczania przed korozją.

Więcej informacji: CRC Industries

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj