Megadyne – Pas Megalinear do drukarek 3D

1067

Postęp technologiczny w drukowaniu 3D w ostatnich latach bardzo przyspieszył. Szybki rozwój drukowania 3D wymusza, aby wszystkie części drukarki również za nim nadążały.

Najważniejszym komponentem jest pas pozycjonujący Linear do dokładnego przesuwania głowicy drukującej w 3 różnych osiach (X, Y, Z). Możliwości pozycjonowania głowicy dzięki tym pasom z olbrzymią dokładnością determinuje jakość wykonywanych komponentów.

Megadyne, światowy lider w produkcji indeksujących i pozycjonujących pasów zębatych wynalazł nowy produkt dokładnie do tego zastosowania. Termoplastyczny poliuretanowy pas zębaty z odpornym na rozciąganie kordem stalowym.

  • Pas ma zwiększoną grubość warstwy wierzchniej w celu poprawy stabilności pasa i ochrony kordu wzmacniającego
  • Kord wzmacniający ma zwiększoną wytrzymałość na rozciąganie, co minimalizuje rozciąganie się pasa w trakcie pracy
  • Możliwe są szybkie przyspieszenia i gwałtowne hamowania, bez straty na szybkości i dokładności pracy.

Zmniejszona rozciągliwość i stabilność są kluczowymi atrybutami przy pozycjonowaniu głowicy drukującej. Dzięki temu zapewniony jest wysoki stopień dokładności wymiarowej drukowanych przedmiotów.

Pasy Linear Megadyne mogą być stosowane we wszystkich typach drukarek 3D. Od małych, używanych hobbystycznie oraz do tworzenia prototypów do największych, jakie są dostępne, używanych w przemyśle. Dodatkowo, Megadyne do pasów Linear oferuje płyty zaciskowe do dopasowania każdego typu i szerokości pasa.

 

Więcej informacji: www.megadyne.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj