Modułowa konstrukcja zapewnia maksymalną elastyczność

274

Modułowe platformy HMI z oferty Pepperl+Fuchs mogą znaleźć wiele zastosowań, począwszy od obszarów bezpiecznych po strefę 1 zagrożenia wybuchem.

Interfejsy HMI rodziny VisuNet GXP i VisuNet FLX zapewniają maksymalną elastyczność w przemyśle procesowym. Ich modułowa konstrukcja umożliwia konfigurowanie systemów HMI pod kątem indywidualnych wymogów oraz przyspiesza i ułatwia prowadzenie prac serwisowych w terenie. Klienci otrzymują tu szeroką gamę technologii, opcji instalacji i urządzeń peryferyjnych. Każdy system HMI składa się z co najmniej jednej jednostki komputerowej i jednego wyświetlacza z możliwością indywidualnej konfiguracji. Stacje operatorskie firmy Pepperl+Fuchs zostały zaprojektowane i uzyskały certyfikaty do pracy w strefach ATEX/IECEx Zone 1/21, Zone 2/22 i Div 1. Naturalnie, mogą też pracować w obszarach bezpiecznych.

Oprogramowanie firmware VisuNet RM Shell 5 opracowane przez Pepperl+Fuchs dla tzw. cienkich klientów VisuNet jest oparte na systemie Windows 10 IOT 2019 LTSC i oferuje prosty sposób na dostosowanie do indywidualnych wymagań. Najwyższe standardy bezpieczeństwa i elastyczne opcje konfiguracji umożliwiają współpracę z wieloma wirtualnymi i konwencjonalnymi systemami sterowania procesami.

           Obszerna oferta cienkich klientów do pracy w strefach 1/21

Asortyment produktów uzupełniają wytrzymałe komputery klienckie box thin, przeznaczone do zastosowań w sterowniach i szafach rozdzielczych. Ponadto, mobilne komputery thin client firmy Pepperl+Fuchs uzupełniają ofertę sprzętu do wirtualnych i konwencjonalnych systemów sterowania procesami. Dzięki oprogramowaniu VisuNet Control Center, cienkimi klientami można zarządzać bezproblemowo i centralnie — od strefy 1 po sterownię.

Źródło: PEPPERL + FUCHS