Napędzany elektrycznie siłownik liniowy MCE demonstruje możliwości techniczne firmy NSK

531

Dzięki swoim kluczowym atutom w postaci możliwości technicznych, innowacji i elastyczności, produkty NSK zapewniają sprawdzony sposób osiągnięcia przewagi konkurencyjnej. Rozwiązania techniczne, które może zaproponować tylko firma NSK, przyczyniają się do rozwoju zautomatyzowanej produkcji u klientów na całym świecie. Przykładem jest MCE (Monocarrier Electrified), fabrycznie zmontowany, napędzany elektrycznie siłownik liniowy opracowany niedawno przez NSK Corporation w USA. Rozwiązanie MCE pokazuje, jak połączenie wiedzy technicznej, szerokiej gamy produktów i krótkich terminów dostaw podnosi wartość produktów klientów.

Rozwiązanie MCE łączy w sobie wiele cech różnych produktów i obszarów wiedzy z portfolio NSK, stanowiąc kombinację siłownika jednoosiowego, silnika wraz mocowaniem, sprzęgła wału i akcesoriów. Podobnie jak wiele rozwiązań opracowanych przez NSK, siłownik MCE jest dostarczany w postaci zmontowanej, przetestowanej i gotowej do instalacji, oferując klientom najwyższą wygodę w pełni funkcjonalnej, pojedynczej części.

Projekt ten podkreśla, w jaki sposób firma NSK dąży do zapewnienia klientom maksymalnej elastyczności. Potencjalne zastosowania produktu, takiego jak siłownik liniowy, są niezwykle zróżnicowane – zasadniczo sprawdza się wszędzie tam, gdzie wymagany jest ruch liniowy. Priorytetem dla zespołu konstrukcyjnego NSK stało się zapewnienie możliwości wyboru i zdolności adaptacyjnych, tak aby rozwiązania mogły spełnić prawie wszystkie wymagania inżynieryjne.

Przykładowo warto rozważyć dostępne opcje dla użytkowników MCE. Klienci mogą wybierać spośród silników krokowych lub serwomotorów, które można zainstalować w jednej linii lub równolegle z siłownikiem (układ lewy lub prawy). Dostępne są również wersje z pojedynczym lub podwójnym wózkiem wraz z akcesoriami obejmującymi osłony (górną lub pełną), zestawy czujników i szyny do montażu czujników. Ponadto wybór różnych kombinacji płyt dystansowych i wsporników oznacza, że klienci mogą łatwo łączyć MCE w dowolne konfiguracje XYZ.

Ostatecznie NSK dąży do opracowania wysokiej jakości, gotowych do instalacji rozwiązań, które zapewniają niezawodność, wydajność i długą żywotność. Dostarczenie rozwiązań o wartości dodanej wymaga fachowej wiedzy, doświadczenia i starannie zaplanowanego podejścia. Korzystając z usług NSK, klienci zawsze mogą skorzystać z wiedzy technicznej, wsparcia i zarządzania projektami, aby mieć pewność, że produkt spełnia ich wymagania pod każdym względem.

Film przedstawiający w pełni funkcjonalny siłownik liniowy z serii MCE jest dostępny pod adresem: https://youtu.be/shma1Xipjcg

Źródło: NSK

Zdjęcie prasowe

Seria napędzanych elektrycznie siłowników MCE demonstruje możliwości techniczne NSK