Niepalne części do maszyn i urządzeń linii AE-V0

1060

Firma ELESA+GANTER, światowy lider w produkcji standardowych elementów maszyn, stworzyła linię produktów AE-V0 z klasyfikacją UL-94 V0 spełniające restrykcyjne wymogi przeciwpożarowe. Świadectwo UL-94 V0 (Underwriters Laboratories) potwierdza, że w czasie testu na odpowiedniej próbce tworzywa o odpowiednim kształcie i rozmiarze, w pozycji pionowej płomień gaśnie samoistnie w ciągu 10 sekund, nie wytwarzając przy tym żarzących się odpadów. Linia AE-V0 została wyprodukowana z tworzyw przyjaznych dla środowiska. Przykładem jest materiał PBB (Polibrom Bifenylu), który nie zawiera szkodliwych dodatków.

„W naszej ofercie znajduje się szereg części do maszyn i urządzeń specjalnego przeznaczenia. Zalicza się do nich także linia AE-V0 wykonana z samogasnącego technopolimeru spełniającego normę UL-94 V0. Stosowanie tego typu elementów ma szczególne znaczenie w branży lotniczej, kolejowej, budowlanej lub elektrotechnicznej oraz wszędzie tam, gdzie stosowanie materiałów niepalnych jest wymagane przez prawo.” – powiedział Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający ELESA+GANTER Polska.

W grupie produktów spełniających normę UL-94 V0 znajdują się:

1. PR-PF-AE-VO – Uchwyty kasetowe, mocowane poprzez zatrzaśnięcie w odpowiednio wykonanym otworze montażowym. Zostały zaprojektowane w celu zaoszczędzenia przestrzeni wokół urządzenia, ponieważ po zamontowaniu praktycznie nie wystają poza jego obrys.

2. EPR-PF-AE-V0 – Uchwyty kasetowe Ergostyle podobnie jak uchwyt PR-PF są mocowane na wcisk. Posiadają jednak bardziej ergonomiczny kształt i atrakcyjne wzornictwo, potwierdzone prestiżową nagrodą za „IF Design Award”. Są również dostępne w większym zakresie rozmiarów.

3. M.443 AE-V0 – Uchwyty typu „U” najczęściej używane do podnoszenia lub przenoszenia. Montaż uchwytu odbywa się poprzez otwory przelotowe dla śrub z łbem cylindrycznym. Uchwyty charakteryzują się wysoką wytrzymałością mechaniczną i odpornością na rozpuszczalniki, oleje, smary i inne czynniki chemiczne.

4. VCT.AE-V0 – Pokrętła z pięcioma występami, opracowane zgodnie z wymogami ergonomii. Specyficzny kształt i odpowiednio dobrane proporcje zapewniają naturalny, bezpieczny i wygodny chwyt.

5. Zamki serii CMT.AE-V0 (ze składanym pokrętłem), CQT.AE-V0 (z kluczem gniazdowym), CQTF.FM-AE-V0 (z kluczem gniazdowym, do szybkiego montażu). Wytrzymałe zamki z niepalnego tworzywa. Maksymalna temperatura pracy to 130°C. Stopień ochrony IP 65.

6. CFSW oraz CFSQ – Zawiasy z wbudowanym wyłącznikiem bezpieczeństwa. Wbudowany zestaw przełączników umożliwia skuteczne odcięcie zasilania przy otwarciu drzwi lub osłony urządzenia. Zawiasy zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie pracy operatorów maszyn i urządzeń przemysłowych.

Linia produktów AE-V0 z samogasnącego technopolimeru ma szczególne znaczenie dla aplikacji, które znajdują się w miejscach użyteczności publicznej takich, jak: budynki użyteczności publicznej, środki komunikacji oraz inne, co do których jest wymagane wysokie bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Link do specyfikacji technicznej opisanych produktów znajduje się poniżej: https://www.elesa-ganter.pl/high-performing-items/ae-v0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj