Nowe oprawki Steadyline firmy Seco do wykonywania otworów o dużych średnicach

1079

Firma Seco Tools ogłosiła dzisiaj, że opracowany przez nią system oprawek tłumiących wibracje został poszerzony o oprawki tokarskie i wytaczadła o średnicach 60 i 80 mm z niezawodnym złączem typu plug-and-play, zwiększającym wydajność wykonywania głębokich otworów o dużej średnicy. Większe wielkości sprawiają, że oprzyrządowanie to doskonale sprawdza się w przemyśle naftowym i gazowniczym, a także w ogólnej obróbce detali wymagających zastosowania narzędzi o wysięgu do 600 lub 800 mm z wytaczadłami o średnicy, odpowiednio, 60 lub 80 mm.

Oprawki tokarskie i wytaczadła o dużych średnicach z serii Steadyline mają złącze BA oraz adapter BA umożliwiający mocowanie głowic tokarskich GL50. Opatentowane, wszechstronne złącze GL firmy Seco jest wyposażone w wielokątowy, stożkowy interfejs zapewniający dokładność centrowania, 100-procentową powtarzalność i szybką wymianę głowic narzędziowych. Złącze GL umożliwia wykorzystanie tego samego wytaczadła do zastosowań zarówno statycznych, jak i obrotowych.

Zaawansowany system tłumienia wibracji oprzyrządowania Steadyline pochłania wibracje, zanim rozejdą się po wytaczadle. Po ustawieniu oprawki tokarskiej użytkownicy mogą wielokrotnie mocować głowicę bez konieczności zerowania ustawień narzędzia.

Narzędzia z serii Steadyline oferują wysięgi 6×D, 8×D i 10×D oraz są dostępne w wielu typach, w tym Seco-Capto™ C6, C8 i HSK-T. System ten obejmuje także kompaktowe głowice do wytaczania z połączeniem GL. Zarówno wytaczadła, jak i głowice są wyposażone w kanały doprowadzające chłodziwo, ułatwiające usuwanie wiórów.

Więcej informacji dotyczących systemów tłumienia wibracji Steadyline® do wykonywania dużych średnic można uzyskać u miejscowego przedstawiciela firmy Seco lub na stronie internetowej http://www.secotools.com/en/Global/Products/Milling/Solid-carbide-end-mills/