Nowy frez CoroMilll® MF80 do frezowania czołowego i walcowo-czołowego z dużą wydajnością

249

Firma Sandvik Coromant, światowy lider branży obróbki skrawaniem, powiększa swoją ofertę narzędzi frezarskich o nowy frez CoroMilll® MF80 do zastosowań w branży samochodowej, przeznaczony do obróbki materiałów z grup ISO K i ISO P pod kątem bliskim 90 stopni z ograniczeniami od strony mocowania.

Ta nowa koncepcja frezarska, oparta o platformę technologiczną zbliżoną do dostępnego już frezu CoroMill® 345, oferuje korpus frezu lżejszy o 40% z ochroną w postaci płytki podporowej oraz dużą gęstość ostrzy, aby umożliwiać bezpieczną i stabilną obróbkę, nawet w narażonych na drgania zastosowaniach na długich wysięgach. Kąt przystawienia wynoszący 89,5 stopnia umożliwia wieloostrzowemu frezowi pracę blisko mocowania, co nie tylko znacznie zwiększa stopień wykorzystania obrabiarki, lecz także zapewnia większą trwałość narzędzia przy mniejszej liczbie wybraków.

Płytki posiadają osiem krawędzi skrawających, ochronę przed wiórami oraz zoptymalizowaną mikrogeometrię, które zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa i sprawniejsze odprowadzanie wiórów, a także ostrze wiper, które gwarantuje wyjątkową gładkość powierzchni obrobionej. Nachylenie krawędzi skrawającej zapewnia płynny przebieg i małe opory skrawania, co czyni z frezu idealne narzędzie do obróbki przedmiotów o cienkich ściankach oraz takich konfiguracji obrabiarki, które cechuje mała stabilność.

Podczas testu porównawczego zgrubnego frezowania walcowo-czołowego z udziałem produktu konkurencyjnej marki, frez Coromill® MF80 wykazał się imponującym zwiększeniem trwałości ostrzy narzędzia o 67%, co z kolei podniosło ogólną produktywność o 60%. Po upływie 40 minut czasu obróbki rywalizacja zakończyła się następującym wynikiem: 15 przedmiotów świeżo obrobionych przez frez Sandvik Coromant i dziewięć obrobionych przez konkurencyjny produkt. Zabezpieczająca płytka podporowa i duża liczba krawędzi płytki skutecznie obniżyła koszt jednostkowy wytworzenia podczas tej obróbki zgrubnej.

Sandvik Coromant

Sandvik Coromant, będący częścią ogólnoświatowej grupy inżynieryjno-przemysłowej Sandvik, jest liderem w dziedzinie narzędzi i rozwiązań do obróbki skrawaniem oraz posiadanej wiedzy. Firma wyznacza standardy i stymuluje innowacyjne rozwiązania niezbędne dla przemysłu obróbki metalu zarówno obecnie, jak i w nowej erze przemysłowej. Wsparcie edukacyjne, duża skala inwestycji w badania i rozwój oraz silne, partnerskie relacje z klientami gwarantują postęp w zakresie technologii obróbki, który nakreśla kierunek oraz zmienia przyszłość przemysłu wytwórczego. Firma Sandvik Coromant jest właścicielem ponad 1700 patentów na całym świecie, zatrudnia ponad 7700 pracowników i jest reprezentowana w 150 krajach.

Źródło: Sandvik Coromant