Nowy smar do łożysk tocznych, skutecznie zmniejszający tarcie i zapewniający lepszą ochronę przed zużyciem.

75

Klueber Lubrication prezentuje nowy specjalny, całkowicie syntetyczny smar stały do pracy w wysokich temperaturach, a także w warunkach wysokich obciążeń.

W kwietniu 2014 w Monachium – Firma Klueber Lubrication zaprezentowała nowatorski smar Klübertherm HB 88-182, przeznaczony do długotrwałego smarowania łożysk tocznych. Nowo opracowany produkt charakteryzuje się doskonałymi właściwościami w wysokich temperaturach i może być stosowany zarówno w warunkach niskich obciążeń i wysokich prędkości, jak i wysokich obciążeń i niskich prędkości. Jest to smar całkowicie syntetyczny, produkowany na bazie termicznie stabilnego oleju, zagęszczacza teflonowego  (PTFE) i specjalnych dodatków.

Smar Klübertherm HB 88-182 wypełnia lukę między smarami na bazie olejów perfluoropolieterowych (PFPE), odpowiednich do pracy w wysokich temperaturach, a konwencjonalnymi smarami wysokotemperaturowymi, szybko dochodzącymi do granic swych możliwości w warunkach wysokich obciążeń cieplnych jak stwierdził p. Oliver Fassmann, menedżer rynku w firmie Klueber Lubrication. Opracowując nowy smar Klübertherm HB 88-182, wzbogaciliśmy nasz asortyment o produkt wykazujący znakomite właściwości w wysokich temperaturach, a jednocześnie efektywny pod względem kosztów.

Smar Klübertherm HB 88-182 zapewnia bardziej skuteczną ochronę przed tarciem i zużyciem niż inne smary wysokotemperaturowe, co potwierdziły wyniki prób eksploatacyjnych i badań na urządzeniach testowych smarów do łożysk tocznych FE8 i FE9.  Nowy smar Klübertherm HB 88-182 przewyższa inne smary do łożysk tocznych także pod tym względem, że w wysokich temperaturach nie tworzy pozostałości i osadów, co może mieć miejsce w przypadku smarów wysokotemperaturowych zawierających zagęszczacz polimocznikowy. Klübertherm HB 88-182 jest odporny na hydrolizę i skutecznie chroni smarowane elementy przed korozją w wysokich temperaturach i środowiskach wilgotnych. Cechuje go doskonała wzajemna tolerancja z materiałami elementów konstrukcyjnych i uszczelnieniami z elastomerów i tworzyw termoplastycznych. Smar Klübertherm HB 88-182 zachowuje miękką konsystencję i właściwości smarowe nawet po 500-godzinnej próbie FE8 w temperaturze 180 °C. Ponadto jego gęstość jest dwukrotnie niższa niż gęstość smaru PFPE. Dzięki temu nowy smar ma większą trwałość, co korzystnie wpływa na koszty eksploatacji urządzeń. Kolejną istotną zaletą nowego syntetycznego smaru wysokotemperaturowego jest to, że charakteryzuje się on lepszą biodegradowalnością niż produkty na bazie olejów PFPE, a więc jest od nich bardziej ekologiczny.

O firmie Klueber Lubrication
Klueber Lubrication należy do wiodących światowych producentów specjalistycznych środków smarowych i oferuje zaawansowane rozwiązania tribologiczne, przeznaczone dla praktycznie wszystkich dziedzin przemysłu i na potrzeby niemal wszystkich światowych rynków. Większość produktów jest opracowywana i wytwarzana z uwzględnieniem szczególnych wymagań klientów. Firma Klüber Lubrication działa od ponad 80 lat, dostarczając wysokiej jakości środki smarowe i świadcząc szeroko zakrojone i wyspecjalizowane usługi doradcze, dzięki czemu wyrobiła sobie doskonałą renomę na rynku. Firma uzyskała wszystkie znane certyfikaty branżowe, a posiadane przez nią stanowiska do badań należą do najlepszych w branży.

Firma Klueber Lubrication została założona w Monachium w 1929 roku jako firma zajmująca się detalicznym obrotem olejami mineralnymi. Obecnie wchodzi w skład Freudenberg Chemical Specialities SE & Co. KG, która z kolei tworzy grupę biznesową Grupy Freudenberg z siedzibą w Weinheim. Klueber Lubrication zatrudnia około 2000 pracowników w ponad 30 krajach.

Dalsze informacje dostępne na stronie http://www.klueber.com

www.klueber.pl

Klueber Lubrication Polska Sp. z o.o.
ul. Wierzbięcice 44a
61-558 Poznań
Tel.: +48 61 8 700 790
Fax: +48 61 8 793 805