Polska edycja konkursu manus® 2017 rozstrzygnięta!

923

Trzy firmy nagrodzone za najciekawsze aplikacje z użyciem bezsmarownych łożysk igus.

Co oznacza słowo „manus”? Manus to z języka łacińskiego dłoń, symbolizująca dążenie do odkrywania nowych technologii. Od lat ten symbol w świecie igus jest odzwierciedleniem efektywnych i innowacyjnych aplikacji z użyciem polimerowych łożysk ślizgowych.

Pierwsza edycja konkursu manus®, odbyła się w 2003 roku w Niemczech i brało w niej udział 34 uczestników. Była to wspólna inicjatywa firmy igus i producentów polimerów oraz tworzyw sztucznych. Obecnie, konkurs jest międzynarodowym wydarzeniem dla całego środowiska przemysłowego pokazującym, co potrafią nowoczesne łożyska ślizgowe z tworzyw sztucznych.

Ósma edycja konkursu przyznawana co dwa lata przez igus GmbH, przyciągnęła w tym roku łącznie 541 wynalazców i twórców rozwiązań z całego świata przedstawiających swoje zastosowania łożysk z tworzyw sztucznych.

Wyniki konkursu manus® w Niemczech:
Złoty manus® i 5 000 euro powędrowały w tym roku do Stanów Zjednoczonych, do firmy Pathway LLC, za projekt Airframe™, egzoszkieletu opracowanego przez Levitate Technologies, Inc., w celu ułatwienia prac montażowych. Ciągle powtarzane procedury montażowe, w najgorszych przypadkach wykonywane na stojąco i przy spoglądaniu w górę, prędzej czy później często prowadzą do bólu szyi, ramion i pleców bądź schorzeń układu ruchu. Aby temu zapobiec, amerykańska firma Pathway opracowała ostateczny projekt do produkcji lekkiego egzoszkieletu, który odciąża mięśnie, wspiera sekwencje ruchu i może być bez wysiłku noszony przez cały dzień.

W przypadku egzoszkieletu „Airframe™”, szczególną uwagę zwrócono na mechanizmy obrotowe, które muszą obracać się z łatwością nawet przy znacznych obciążeniach osiowych. W tym celu w układzie wsparcia mechanicznego zastosowano wiele różnych łożysk iglidur firmy igus. W przeciwieństwie do łożysk metalowych nie wymagają one smarowania, co jest wyjątkowo korzystne przy bezpośrednim kontakcie.

Źródło: igus

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj