Seria produktów NSKHPS rozszerzona o duże łożyska walcowe

976

Seria produktów NSKHPS (NSK High Performance Standard) została rozszerzona o duże, precyzyjne łożyska walcowe o średnicach zewnętrznych od 180 do 400 mm. Oferując dwukrotnie dłuższy okres żywotności w porównaniu do standardowych łożysk walcowych, jak również o 23% wyższe wartości nośności, nowe łożyska nadają się idealnie do użycia w wymagających zastosowaniach przemysłowych.

Łożyska NSKHPS charakteryzują się innowacyjnymi rozwiązaniami obejmującymi wykorzystanie ultraczystej stali oraz zaawansowanej obróbki powierzchni tocznych pierścienia zewnętrznego i wałeczków. Dzięki tym cechom łożyska zapewniają znacząco wyższe wartości nośności dynamicznej oraz wydłużony okres eksploatacji.

Kolejną zaletą dużych łożysk walcowych NSKHPS jest fakt, że wykazują one większą tolerancję na błędy niewspółosiowości kątowej. W porównaniu do standardowych łożysk walcowych, które tolerują niewspółosiowość wału do 2 minut kątowych, seria NSKHPS może pracować przy niewspółosiowości sięgającej do 4 minut kątowych. Łożyska NSKHPS charakteryzują się również zwiększoną prędkością graniczną i bardzo wysoką precyzją pracy.

Łożyska NSKHPS stanowią idealne rozwiązanie dla coraz większej liczby klientów szukających komponentów napędowych oferujących dużą wydajność, wysokie prędkości obrotowe, kompaktowe wymiary i wyjątkowo długi okres eksploatacji. Wysokiej jakości obróbka powierzchni pomaga zachować niski współczynnik tarcia, co przekłada się na wyższą wydajność energetyczną łożysk. Co więcej, konstruktorzy maszyn mogą w wielu przypadkach wybierać mniejsze łożyska NSKHPS i w ten sposób tworzyć bardziej kompaktowe jednostki napędowe.

www.nks.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj