Smarownice jednopunktowe

70

Firma TriboTec będąca dostawcą profesjonalnych systemów centralnego smarowania rozszerzyła swoją ofertę o smarownice jednopunktowe. Są to nowoczesne smarownice z napędem elektromechanicznym zasilanym z baterii. Dzięki niemu smarownica wtłacza stałą dawkę w określonym czasie. Minimalizowane są przy tym podstawowe niedogodności smarownic z napędem gazowym i sprężynowym: wpływ temperatury otoczenia oraz ciśnienia zwrotnego w punkcie smarowania.

Występują w dwóch odmianach Classic – z sygnalizacją błędu oraz Elite z sygnalizacją błędu i dodatkową sygnalizacją pracy. Smarownice Classic mają pojemność 150 ml a Elite 150 lub 250 ml. Smarownice mogą być dostarczane z pustymi zbiornikami i wtedy można je napełnić wybranym smarem, w tym smarami specjalnymi.W obu typach smarownic można nastawić okres opróżniania zasobnika w zakresie od 1 do 12 miesięcy. Pozwala to na dopasowanie dawki smaru do zapotrzebowania konkretnego węzła tarcia.Po tym okresie należy jedynie wymienić baterię i zbiornik oraz uzupełnić go odpowiednim smarem.

Smarownicę można użytkować wielokrotnie nawet do 8 lat.

Opróżnienie zbiornika lub zwiększony opór tłoczenia świadczący o możliwym zablokowaniu punktu smarowania sygnalizowany jest czerwoną diodą.Smarownice mogą one być stosowane tam, gdzie nie ma uzasadnienia budowy pełnego systemu smarowania z powodu niewielkiej liczby punktów smarowania lub dużych odległości pomiędzy nimi. Smarownice mogą być stosowne także w strefach zagrożenia wybuchem (posiadają ATEX).

TriboTec Polska Sp. z o.o.
ul. Grabiszyńska 281
53-234 Wrocław

tel.: 071 3609 600
fax: 071 3609 601
e-mail: tribotec@tribotec.pl
web: www.tribotec.pl