System Bosch FlexiClick teraz w wersji 12 V

1031

Sprawdzony system FlexiClick teraz dostępny także w wersji 12 V

Bosch przedstawia najmniejszą w swojej klasie wiertarko-wkrętarkę GSR 12V-15 FC Professional. Narzędzie współpracuje z czterema wymiennymi uchwytami tworząc najbardziej wszechstronny system na rynku. W jego skład wchodzą: uchwyt z blokadą do końcówek wkręcających, uchwyt wiertarski, uchwyt do wkręcania blisko krawędzi i uchwyt kątowy.  Bosch jest jedynym producentem, który umożliwia połączenie uchwytu kątowego z każdym z trzech pozostałych – dzięki temu użytkownicy, którzy pracują w miejscach trudno dostępnych, np. stolarze czy monterzy mebli, zyskują większą elastyczność działania. Kompaktowy system 12 V doskonale nadaje się do wykonywania typowych i powtarzalnych zadań, takich jak wkręcanie i odkręcanie wkrętów przy krawędzi lub wiercenie otworów w wąskich niszach. W wersji 12 V zachowano największe zalety systemu Flexiclick: możliwość regulacji położenia wymiennego uchwytu do wkręcania blisko krawędzi i wymiennego uchwytu kątowego bezpośrednio na urządzeniu, bez konieczności ich demontażu.

Elementy systemu 5 w 1 FlexiClick 12 V
– Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka GSR 12V-15 FC Professional, z korpusem o długości zaledwie 132 mm, to najmniejszy model w swojej klasie. Idealnie sprawdza się przy pracy w miejscach trudno dostępnych. Jest wyposażona w magnetyczny uchwyt do końcówek wkręcających i może być stosowana także bez pozostałych uchwytów. Dzięki wadze zaledwie 800 g jest bardzo lekka. Maksymalny moment obrotowy: 30 Nm dla wkręcania twardego i 15 Nm dla wkręcania miękkiego zapewniają szybkie tempo pracy.
– Wymienny uchwyt do końcówek wkręcających GFA 12-X Professional posiada uchwyt sześciokątny oraz blokadę końcówek. Blokada zapewnia profesjonalistom wyjątkowo precyzyjną pracę – końcówki wkręcające i wiertła nie mogą przypadkowo wysunąć się z uchwytu. Razem z uchwytem do końcówek wkręcających długość korpusu modelu GSR 12V-15 FC Professional wynosi 159 mm, co stanowi rekord na rynku.
– Wymienny uchwyt wiertarski GFA 12-B Professional jest wyposażony w funkcję Auto-Lock i umożliwia stosowanie wierteł o średnicy do 10 mm. Długość wiertarko-wkrętarki akumulatorowej z uchwytem wiertarskim wynosi 178 mm, co umożliwia precyzyjną pracę w miejscach trudno dostępnych.
– Wymienny uchwyt do wkręcania blisko krawędzi GFA 12-E Professional umożliwia dokładną pracę przy krawędzi materiału. Użytkownik może wkręcać nawet w odległości 12 mm od krawędzi. Uchwyt posiada 16 pozycji roboczych i w celu ich wyregulowania nie trzeba go demontować.
– Wymienny uchwyt kątowy GFA 12-W Professional o długości 61 mm to najkrótsze tego typu rozwiązanie na rynku. Dzięki niemu użytkownik może wygodnie i precyzyjnie wkręcać wkręty także tam, gdzie jest mało miejsca. Uchwyt umożliwia wkręcanie pod kątem i można go szybko i łatwo zablokować w jednej z 16 pozycji.

Prosty montaż wymiennych uchwytów
Aby zamontować wymienny uchwyt FlexiClick do wiertarko-wkrętarki akumulatorowej GSR 12V-15 FC Professional, wystarczy kilka prostych czynności: należy przyłożyć uchwyt do złącza FlexiClick i dokręcić go zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Charakterystyczne kliknięcie oraz wskaźnik kontrolny na uchwycie potwierdzają prawidłowy montaż obu elementów.

System Flexible Power: pełna kompatybilność z systemem 10,8 i 12 V
Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa GSR 12V-15 FC Professional jest częścią systemu Flexible Power firmy Bosch. Liczba „12“ w oznaczeniu urządzenia oznacza maksymalne napięcie akumulatora 12 V i zastępuje dotychczasowy podział na napięcie 10,8 V, które było wartością uśrednioną. Wszystkie akumulatory i ładowarki o napięciu 10,8 V są w pełni kompatybilne z systemem 12 V. Także nowe akumulatory 12 V można nadal stosować w posiadanych urządzeniach 10,8 V. System obejmuje obecnie 27 urządzeń akumulatorowych oraz akumulatory o pojemności 1,5 Ah, 2,0 Ah, 2,5 h i 4,0 Ah.

System FlexiClick 12 V jest dostępny w sprzedaży od 2017 roku w różnych wariantach wyposażenia.

Więcej: www.bosch.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj