Gpi produkuje zbiorniki od 25 lat. Dostarcza zbiorniki ze stali szlachetnej i sprzęt procesowy do klientów na całym świecie. W 2013 roku powstało Gpi Poland. Pierwszym polskim oddziałem jest kompleks w Brzegu, a w związku z dużym rozwojem w 2020 roku otwarto drugą fabrykę w Skarbimierzu, gdzie produkowane są duże zbiorniki nierdzewne.
Podstawą działalności Gpi Tanks jest koncepcja Lean Manufacturing. „Zależy nam, aby przede wszystkim nasi klienci mogli polegać na naszej niezawodności, szybkości oraz jakość, tylko produktowej, ale całej obsługi. Cenimy sobie ciągły rozwój i bacznie obserwujemy zmiany jakie zachodzą na rynku i w świadomości klientów. Uważnie śledzimy każdą możliwość wykorzystania nowych gatunków materiałowych i odważnie wprowadzamy je do produkcji w Gpi”. – mówią przedstawiciele Gpi Poland.
Optymalizacja zbiorników to podstawa
Inżynierowie korzystają z zaawansowanych narzędzi obliczeniowych, dobierają parametry wytrzymałościowe oraz procesowe. Aby ułatwić pracę konstruktorów oraz zobrazować finalny produkt klientom Gpi stworzyło własny program TankDesing 2.0. To software, które jest bogate w funkcje dotyczące kalkulacji, wstępny inżyniering, zarządzanie projektem, produkcją oraz logistykę.
Co jeszcze wyróżnia Gpi wśród producentów zbiorników nierdzewnych? Szeroka oferta produktowa i wiedza, którą specjaliści dzielą się z rynkiem między innymi na portalu LinkedIn.
Zbiorniki z certyfikatem ASME w Polsce
Gpi Poland to jeden z nielicznych producentów zbiorników nierdzewnych, który posiada certyfikat ASME. Amerykańska norma jest wyróżnieniem na rynku i z roku na rok coraz więcej firm jest nią zainteresowanych.
Zbiornik ciśnieniowy ASME wyprodukowany przez Gpi Poland
ASME to szczegółowe przepisy projektowe, wraz kontrolą materiałów. Z perspektywy klienta, ważna informacja jest taka, żeby utrzymać certyfikat należy co 3 lata przejść szczegółowy audyt, rozbudowywać park maszynowy, prowadzić księgę kontroli jakości i przestrzegać wyśrubowanych norm bezpieczeństwa.
Projekty dla branży chemicznej, z których są dumni
Projekty, z których słynie Gpi, między innymi w branży chemicznej są zbiorniki do magazynowania glikolu oraz zbiorniki na elektrolit. Pierwszy projekt dla Orlen Południe dotyczył budowy zbiorników na miejscu w Trzebini przy współpracy z konsorcjum Technik Polska i Biproraf. Zadaniem Gpi było zaprojektowanie i produkcja 15 zbiorników magazynowych z funkcją utrzymania temperatury przechowywanych substancji. Konstruktorzy zaproponowali kombinację materiałów tj. stal nierdzewną 304 połączoną ze stalą duplex. Drugi projekt, to zbiorniki poziome i pionowe do przechowywania elektrolitu. Nikt wcześniej nie produkował zbiorników nierdzewnych na tę substancję w Polsce. Inżynierowie Gpi Poland zaproponowali najlepsze rozwiązanie, aby zbiorniki były trwałe, bezpieczne i dostosowane do potrzeb chińskiego konsorcjum, które będzie produkować baterie.
Zobacz jak produkowane są zbiorniki:
Zbiorniki ciśnieniowe w Gpi
To, czym Gpi wyróżnia się na rynku to przede wszystkim duża elastyczności oraz wieloletnie doświadczenie w projektowaniu zbiorników ciśnieniowych. Inżynierowie pracują zgodnie z wieloma (nie tylko europejskimi) normami. Klienci otrzymują ofertę wyliczoną przez konstruktorów zgodną z ich specyfikacją oraz potrzebami. Dodatkowo zespół specjalistów zajmuje się przygotowaniem harmonogramu testów i inspekcji. Klient jest wciągnięty w cały proces kalkulacji, optymalizacji, ponieważ to on wie, co jest najważniejsze z punktu widzenia procesu jego przedsiębiorstwa. Szczegóły muszą być omawiane wspólnie.
Normy i standardy zgodnie z którymi projektowane są zbiorniki ciśnieniowe w Gpi to:
- EN 13445
- PED 2014/68/EU
- ASME VIII-1
- AD 2000-Merkblatt
Kod projektowy nie musi być stosowany tylko do urządzeń ciśnieniowych. Z powodzeniem stosujemy go do urządzeń pracujących przy ciśnieniu atmosferycznym lub próżni.
Zbiorniki do magazynowania elektrolitu
Kontakt:
Gpi Poland Skarbimierz
Inwestycyjna 3
49-318 Skarbimierz-Osiedle
E-mail: info@gpi-tanks.pl
Tel: (+48) 773 773 400
WWW: https://gpi-tanks.com/pl/