Nowe mikrosilniki DC z komutatorami z metali szlachetnych

1087

Nowa seria 1016…SR firmy FAULHABER powiększa sprawdzoną rodzinę silników o kompaktowe silniki DC z komutatorem z metalu szlachetnego. Wraz z zaprezentowanymi już seriami 0816…SR i 1024…SR napędy te – które można łączyć z odpowiednimi napędami i enkoderami firmy FAULHABER – nadają się idealnie do zastosowań wymagających maksymalnej mocy w minimalnej przestrzeni.

Nowa seria silników 1016…SR osiąga ciągły moment obrotowy o wartości 0,9 mNm przy długości zaledwie 16 mm i średnicy 10 mm. Charakterystyka Δn/ΔM wykazuje wyjątkowo płaski współczynnik kierunkowy 6169 obr./min/mNm, co pozwala uzyskać niezwykle miękkie przejścia podczas zmian obciążenia. Kolejnymi zaletami silnika są niskie zużycie energii, wysoka efektywność energetyczna oraz minimalne drgania i niska emisja hałasu. Pozwala to na zastosowanie go do napędu urządzeń o niewielkich wymiarach i bardzo wysokich wymaganiach, takich jak narzędzia precyzyjne, urządzenia optyczne lub protezy kinetyczne.

Podobnie jak inne silniki z serii SR, mikrosilnik 1016…SR DC może współpracować z szeroką gamą różnych przekładni. W połączeniu z przekładnią planetarną 12/4 osiąga on moment obrotowy do 300 mNm. Przy zastosowaniach wymagających najwyższej precyzji pozycjonowania zwartą alternatywą mogą być bezluzowe przekładnie czołowe. Dzięki ich zastosowaniu można zredukować lub całkowicie wyeliminować niepożądane luzy. Optyczne i magnetyczne enkodery o rozdzielczości do 256 impulsów na obrót wału silnika umożliwiają bardzo precyzyjne sterowanie napędem. Dodatkowo istnieje możliwość stworzenia całościowego rozwiązania w połączeniu z wieloma sterownikami, od miniaturowego regulator prędkości SC 1801 aż po sterownik ruchu MC 3002.

Więcej informacji: www.faulhaber.pl