NOWOŚCI EVER – CLASSIC i VARIANT – nowe listwy antyprzepięciowe – unikalna cecha wypinania kabla!

1001

Na rynek wchodzą właśnie nowe serie listew antyprzepięciowych CLASSIC oraz VARIANT, ta druga z unikalną możliwością odłączenia przewodu zasilającego. Produkty przeznaczone są do zabezpieczania domowej lub biurowej elektroniki. Ich wytwórcą jest polski producent rozwiązań zasilania gwarantowanego EVER Sp. z o.o., znany również z bogatej oferty zasilaczy UPS.

Coraz częściej występują sytuacje uszkodzenia sprzętu przez nagłe przepięcia w sieci elektrycznej w domach lub biurach, szczególnie urządzeń wrażliwych takich jak komputery stacjonarne i mobilne, urządzenia peryferyjne – drukarki, monitory, rutery – oraz multimedia i sprzęt RTV. Nasuwa się pytanie, jak zabezpieczyć elektronikę użytkową? Najtańszym i najprostszym sposobem jest zakupienie dobrej jakości listwy antyprzepięciowej. Dobrym wyborem będą serie CLASSIC i VARIANT wprowadzane właśnie w lipcu na rynek przez polskiego producenta, firmę EVER Sp. z o.o.

Seria listew antyprzepięciowych CLASSIC (dostępna w trzech długościach przewodów 1,5m, 3m i 5m) zastępuje popularną i bardzo cenioną przez użytkowników serię listew EVER STANDARD. Seria VARIANT natomiast wyróżnia się od pozostałych listew dostępnych na rynku, unikalną możliwością odłączania przewodu zasilającego o długości 2 m (wtyk z uziemieniem CEE 7/7 – IEC C320 C13). Dzięki temu zgodnie z indywidualnymi potrzebami można zastosować przewód innej długości lub zakończony innym rodzajem wtyków. Listwę można również wykorzystać jako przejściówkę z gniazd komputerowych na gniazda polskie.

Obie serie posiadają pięć uziemionych gniazd sieciowych zawierających blokady ograniczające dostęp dzieci do elementów niebezpiecznych (System Child Protection). Skutecznie zabezpieczenie antyprzepięciowe listew odbywa się dzięki tzw. warystorze, który eliminuje chwilowe, ograniczone skoki napięcia spowodowane np. włączeniem lodówki, wiertarki czy innego urządzenia o dużym poborze energii. Prawidłową ochronę antyprzepięciową sygnalizuje świecąca dioda. Natomiast wbudowany z boku listew automatyczny bezpiecznik (zamiast topikowego) umożliwia jego zresetowanie po usunięciu przyczyny awarii (zwarcia lub przeciążenia).

Wyłącznik w listwach pozwala na odcięcie od zasilania wszystkich podłączonych do nich urządzeń znajdujących się w trybie stand-by, co przekłada się na realną oszczędność energii (funkcja „Bądź ECO”) i ograniczenie kosztów. Specjalnie umieszczono włącznik w głębi obudowy, by zapobiec jego przypadkowemu wyłączeniu. Ucieszą się osoby lubiące porządek, gdyż konstrukcja tyłu listew umożliwia praktyczne ułożenie przewodu w czterech różnych kierunkach, jak również zawieszenie jej na ścianie dzięki krzyżowym uchwytom montażowym.

Producent udziela na nowe listwy antyprzepięciowe 10-letniej gwarancji. Dodatkowo urządzenia podpięte do nich obejmuje ubezpieczenie o wartości do 1500 EUR dla listwy CLASSIC oraz do 2000 EUR dla listwy VARIANT.

Nowe listwy antyprzepięciowe CLASSIC i VARIANT są skutecznym rozwiązaniem pozwalającym na zabezpieczenie elektroniki użytkowej w naszych domach i biurach.

Więcej o produktach: