Przewodnik po przełącznikach dotykowych RND firmy Elfa Distrelec

499

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów przełączników dotykowych, jednak trzy najpopularniejsze typy to przełączniki pojemnościowe, rezystancyjne i piezoelektryczne.

Pojemnościowy przełącznik dotykowy

Pojemnościowe przełączniki dotykowe działają poprzez wyczuwanie niewielkiego ładunku elektrycznego, który jest przekazywany z ciała użytkownika do samego przełącznika; nie wymagają żadnego rodzaju nacisku do funkcjonowania. Przełącznik działa niemal natychmiast po wykryciu kontaktu.

Dotykowy przełącznik pojemnościowy dysponuje wieloma dodatkowymi funkcjami, takimi jak podświetlenie LED i certyfikaty IP, co sprawia, że jest jednym z najbardziej popularnych typów przełączników dotykowych stosowanych w trudnych warunkach.

Przykład podświetlanego pojemnościowego przełącznika dotykowego firmy RND Components

Rezystancyjny przełącznik dotykowy

Rezystancyjny przełącznik dotykowy jest aktywowany po dotknięciu lub nawiązaniu kontaktu z nim, powodując otwarcie lub zamknięcie obwodu poprzez zmniejszenie oporu między elektrodami.

Przełączniki rezystancyjne są bardziej opłacalną opcją do wielu zastosowań, ale są rozwiązaniem binarnym, tzn. obsługują tylko funkcje on/off, a nie operacje wielodotykowe.

Przełącznik piezoelektryczny

Podświetlany przełącznik dotykowy firmy RND Components

Przełączniki piezoelektryczne charakteryzują się wysoką trwałością i wytrzymałością na powtarzające się użytkowanie. Oznacza to, że przez cały okres ich użytkowania można przeprowadzić dziesiątki milionów operacji. Co więcej, można je łatwo uszczelnić przed wnikaniem brudu lub wilgoci, dzięki czemu nadają się również do zastosowań zewnętrznych.

Dostępne są również inne rodzaje przełączników dotykowych, na przykład przełączniki przyciskowe, które należą do najczęściej dostępnych urządzeń w branży przełączników bezpośredniego kontaktu.

Zobacz przełączniki dotykowe RND

Elfa Distrelec sp. z o. o.
Aleje Jerozolimskie 136
PL-02-305 Warszawa

Telefon: 22 570 56 00
Email: obsluga.klienta@elfadistrelec.com
Strona: www.elfadistrelec.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj