Sznur z mikrogumy to wytrzymały na wiele niekorzystnych czynników produkt, który wykorzystywany jest w wielu branżach. Poznaj jego zastosowanie i dowiedz się, czym wyróżnia się tego rodzaju produkt.

654

Jest to niezwykle odporny na trudne warunki atmosferyczne, promieniowanie UV i wszelkiego rodzaju odkształcenia produkt, wykonany z kauczuku etylenowo – propylenowego. Jego szeroki zakres temperatury pracy umożliwia zastosowanie sznura wszędzie tam, gdzie panuje bardzo niska lub bardzo wysoka temperatura. Odporny materiał sprawia również, że nie wchłania on cieczy, zaś wyjątkowa budowa izoluje od kurzu i wstrząsów.

Warto wspomnieć, że sznur mikroguma występuje w wielu rozmiarach, kolorach oraz rodzajach materiału, z którego zostały wykonane, co umożliwia dopasowanie właściwego produktu do konkretnego zastosowania. Wśród asortymentu najlepszych sklepów można znaleźć między innymi wytrzymałe sznury z kauczuku fluorowego, stabilne termicznie sznury z kauczuku silikonowego czy wyróżniające się sprężystością sznury EDPM, dzięki czemu doskonale sprawdzą się do izolacji miejsc o niestandardowym kształcie.

SZNUR SPIENIONY EPDM 3MM

Sznur mikroguma – jakie jest jego zastosowanie?

Zastosowanie sznurów wykonanych z mikrogumy jest wyjątkowo szerokie i stanowi doskonałą izolację w wielu miejscach. Sznur gumowy sprawdzi się zwłaszcza w przestrzeniach o nierównej powierzchni bądź niewielkiej sile nacisku. Elastyczna forma produktu sprawia, że z łatwością można dopasować go nawet do najbardziej nietypowego miejsca, co w wielu przypadkach ma duże znaczenie – zamiast specjalnie poszukiwać uszczelek o konkretnych rozmiarach czy kształtach, wystarczy zastosować sprężysty szur z mikrogumy.

Sznur mikroguma to produkt, który znajduje swoje zastosowanie w szczególnie w przemyśle budowlanym i samochodowym, jednak równie często wykorzystywany jest w instalacjach wentylacji i klimatyzacji, gdzie zastosowane materiały mają styczność z wilgocią. Ze względu na swoją wytrzymałość, sznury z mikrogumy idealnie nadają się do połączeń uszczelniających, na przykład w systemach hydraulicznych – nie wchłoną cieczy ani nie zmienią swojego kształtu nawet po dłuższym czasie.

PŁYTA/MATA GUMOWA SBR, GRUBOŚĆ 1MM

Wykonane z mikrogumy sznury to polecany produkt dla wszystkich wymagających branż, w przypadku których zastosowanie najwyższej jakości materiałów jest priorytetem. Oprócz sznurów gumowych, warto również zastosować w przedsiębiorstwie innego rodzaju izolatory, takie jak między innymi silikon w rolkach, chroniąca posadzki przed zabrudzeniem i uszkodzeniem mata gumowa sbr czy cenione także w przemyśle spożywczym płyty silikonowe, wyróżniające się wysoką odpornością i bezpiecznym, niepalnym materiałem.

RUBBERPRO POLSKA SP. Z O.O.
Cholerzyn 467
32-060 LIszki