Szybki montaż, bezpieczne zamocowanie: Nowe obejmy mocujące do e-prowadników na cobotach

931

Nowa koncepcja obejm dla e-prowadników triflex R zapewnia bezpieczną interakcję między człowiekiem a maszyną.

Bezpieczeństwo odgrywa kluczową rolę, gdy ludzie i roboty współpracują ze sobą w przemyśle. Właśnie dlatego użytkownicy cobotów i robotów przemysłowych używają już wieloosiowych, okrągłych e-prowadników triflex R firmy igus do prowadzenia energii i danych. Aby w prosty sposób zamocować e-prowadniki i zwiększyć bezpieczeństwo pracy w przemyśle, firma igus opracowała nowe, polimerowe obejmy mocujące. Dzięki szybkiej instalacji minimalizują ryzyko obrażeń dzięki zaokrąglonym krawędziom.

W dobie Przemysłu 4.0, interakcje człowieka i maszyny stają się w coraz większym stopniu przedmiotem automatyzacji. W związku z tym roboty współpracujące są uważane za przyszłość. Tak zwane coboty są głównie wykorzystywane jako asystenci przy prostych lub interaktywnych czynnościach i – w przeciwieństwie do dużych i szybkich robotów przemysłowych – pracują ramię w ramię z ludźmi.

Aby zapewnić niezawodne prowadzenie energii dla robotów przemysłowych i cobotów, firma igus oferuje optymalne rozwiązanie
w oparciu o specjalne e-prowadniki 3D serii triflex R. Poza metalowymi obejmami, klienci mogą teraz stosować nowe, aby przymocować e-prowadnik do ramienia robota.

Konstrukcja o zaokrąglonych krawędziach zwiększa bezpieczeństwo
w miejscu pracy, zmniejszając ryzyko obrażeń podczas kontaktu z robotem. Polimerowe obejmy można szybko przymocować do ramienia robota za pomocą połączenia śrubowego. triflex R z kolei jest łatwo łączony z obejmądzięki zintegrowanym elementom mocującym. Nowe obejmy są odpowiednie dla ramion cobotów Universal Robots, TMS i Kuka LBR iiwa.

 E-prowadniki triflex dla bezpiecznego prowadzenia energii na robocie

Seria triflex R została specjalnie opracowana dla 6-osiowych robotów
w środowiskach przemysłowych. Łącząc elastyczność węża ze stabilnością
e-prowadnika, okrągły triflex R zapewnia niezawodne prowadzenie przewodów podczas ruchów wieloosiowych. Zastosowanie przegubu kulowego
w połączeniu ogniw zapewnia wysoką wytrzymałość na rozciąganie i łatwy montaż e-prowadnika. Różnorodność serii pozostawia dowolność w wyborze podziału wewnętrznego. Okrągły ogranicznik promienia gięcia i wysoka skrętność e-prowadnika zapobiegają przeciążeniu przewodów – system zwiększa żywotność i niezawodność działania aplikacji. E-prowadniki triflex są dostępne jako kompletny zestaw z zaprojektowanymi obejmami do cobota, przewodami i złączami gotowymi do natychmiastowego podłączenia.

Źródło: Igus

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj