Diagnostyka dla pneumatyki na poziomie Przemysłu 4.0 poprzez bezpośrednie sterowanie cyfrowe

1095

Firma ASCO Numatics dodała do swojej oferty moduł komunikacyjny IO-Link® przeznaczony do pneumatycznych wysp zaworowych serii 580.

Emerson ma zaszczyt poinformować o wprowadzeniu opcji komunikacji IO-Link®, rozszerzającą ofertę elektroniki Fieldbus firmy ASCO Numatics. Nowy moduł komunikacyjny IO-Link dedykowany jest do użytku wraz z wyspami zaworowymi serii 500. Pozwala on projektantom / konstruktorom z branży automatyki przemysłowej na wygodne, ekonomiczne i niezawodne realizowanie sterowania zaworami elektromagnetycznymi poprzez bezpośrednią cyfrową komunikację danych z kontrolerem maszyny. Moduł komunikacyjny IO-Link serii 580 jest kompatybilny z pełną gamą wysp zaworowych typu 501, 502 oraz 503 ASCO Numatics. Te wyspy zaworowe oferują natężenie przepływu od 400 do 1400 l / min przy wielkościach zaworów 11, 18 i 26 mm. Są one dostępne z płytami podstawy, które umożliwiają łączenie dwóch wartości ciśnień w jednym dogodnym zamontowaniu, uproszczając przy tym instalację oraz umożliwiając pilotowanie zaworów oraz systemów pneumatycznych z tej samej wyspy. Modułowy asortyment oferuje najwyższy wskaźnik natężenia przepływu medium dostępny na rynku w odniesieniu do rozmiaru produktu, a także obniża koszty utrzymania systemu. Szeroki zakres opcji zapewnia również dużą elastyczność aplikacji.

IO-Link staje się coraz bardziej popularny w systemach automatyki przemysłowej, oferując standardową technologię I / O (IEC 61131-9) dedykowaną do komunikacji na poziomie czujnika / siłownika w sterowaniu pracą maszyn. Moduł IO-Link serii 580 posiada wiele zalet, takich jak prosta instalacja i uruchomienie z 3-przewodowym, nieekranowym połączeniem komunikacyjnym oraz 4- lub 5-pinowym złączem M12 do zasilania oraz komunikacji. Poprzez ulepszoną diagnostykę, oprócz zwiększonej dostępności maszyny, dalsze korzyści obejmują m.in. ustawianie parametrów za pomocą protokołu IODD (IODD) oraz prostą aktualizację parametrów konfiguracji i nieskomplikowaną wymianę komponentów. W połączeniu z wyspami zaworowymi ASCO Numatics z serii 500 i kompatybilnym modułem IO-Link, technologia I / O jest łatwo dostępna (oprócz czujników, przekaźników i pozostałych czujników poziomu) aż do 32 wyjść elektromagnetycznych na portach głównych.

IO-Link jest niezależny od systemów Fieldbus i dostępny jest dla prawie wszystkich głównych protokołów Fieldbus. Dzięki tej neutralności producenci mogą wybrać preferowanego czołowego dostawcę kontroli maszyn. Automatyczna modernizacja i rozbudowa maszyn może być ograniczona do minimum za pomocą istniejących sterowników PLC, przy jednoczesnym zwiększeniu funkcjonalności na poziomie pola. Programiści także mogą korzystać z imponujących funkcji IO-Link, ponieważ diagnostyka mapowanych wejść / wyjść w celu ułatwienia sterowania PLC i diagnostyki zdarzeń umożliwia przetwarzanie danych w chmurze za pośrednictwem kompatybilnego urządzenia.

Seria 580 IO-Link doskonale nadaje się do architektury maszyn rozproszonych, gdzie czujniki i systemy pneumatyczne są usytuowane blisko siebie i gdzie wymagana jest wysoka niezawodność cyfrowej komunikacji danych pomiędzy urządzeniami polowymi a sterownikiem maszyny. Przenośniki, roboty, urządzenia do podnoszenia, składowania oraz montażu, a także wszelkie maszyny pakujące to typowe przykłady zastosowań.

Źródło: Emerson

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj