Hydraulic Integrated Circut – HIC

989

W dzisiejszych rozwiązaniach coraz częściej można spotkać produkty zaprojektowane pod konkretną maszynę, a także programy na sterownik elektroniczny napisane dla wybranej aplikacji. Podobny trend pojawia się również w układach hydraulicznych.

Firma Bosch Rexroth coraz częściej oferuje bloki zaworowe (HIC) dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Zaletami tego rozwiązania są przede wszystkim:

  • mała masa,
  • małe gabaryty,
  • prosta zabudowa układu.

Dzięki zastosowaniu bloków zaworowych HIC klient zyskuje unikalne rozwiązanie, które jest trudne do zastąpienia, co ogranicza możliwość ingerencji nieautoryzowanych punktów serwisowych w układ hydrauliczny maszyny. Pozwala to producentom maszyn dbać o jakość i poprawność ich działania na każdym etapie eksploatacji.

Konfiguracja bloków zaworowych HIC możliwa jest w programie CHoose, który można pobrać bezpłatnie z naszej strony internetowej. Jest to nowy program do konfigurowania produktów firmy Bosch Rexroth, m.in. bloków HIC, rozdzielaczy wielosekcyjnych typu ED czy agregatów kompaktowych. Aplikacja umożliwia konfigurowanie wspomnianych produktów w bardzo wygodny sposób, a mianowicie poprzez wybór odpowiednich komponentów z gotowej listy materiałów oraz wstawieniu ich w schemat hydrauliczny metodą „przeciągnij i upuść”. Za pomocą oprogramowania możliwe jest również ustawianie konkretnych parametrów pracy poszczególnych elementów, takich jak ciśnienie pracy cewki zasilanej odpowiednim napięciem lub rodzaj przyłączy hydraulicznych.

Po skończonej konfiguracji program umożliwia dowolne rozmieszczenie wybranych zaworów na projektowanej płycie (w bloku hydraulicznym). Program CHoose zawiera również wskazówki ułatwiające decyzję odnośnie lokalizacji poszczególnych zaworów.

Zarówno pliki 2D jak i 3D, które możemy wygenerować z programu, dostępne są w standardowych formatach (*.dwg, *.dxf dla rysunków 2D i *.stp lub *.igs dla modeli 3D), dzięki czemu z łatwością można je otworzyć na komputerze klienta. Co więcej, CHoose umożliwia umieszczenie na rysunkach danych marketingowych i technicznych. Raport końcowy generowany z programu zawiera wszystkie niezbędne dane, takie jak schemat hydrauliczny, rysunek gabarytowy, kompletację i cenę, które umożliwią nam wstępne zweryfikowanie danej konfiguracji.

Aktualna wersja programu CHoose umożliwia konfigurowanie takich produktów jak:

  • bloki zaworowe HIC
  • rozdzielacze wielosekcyjne typu ED
  • agregaty kompaktowe

źródło: https://www.boschrexroth.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj