Najnowsza technologia sprężania oszczędza: energię, miejsce oraz Twoje pieniądze!

986

W 1994 roku firma Atlas Copco była pionierem w dziedzinie sprężarek zmiennoobrotowych (Variable Speed Drive). Wtedy to jako pierwszy na świecie producent zaprezentowała opartą o własną myśl techniczną sprężarkę o zmiennym wydatku. Z założenia urządzenie to dostosowywało swój wydatek do aktualnego zapotrzebowania na sprężone powietrze. Dzięki takiemu rozwiązaniu wyeliminowano dużą część zużywanej przez kompresor energii, która w tradycyjnych sprężarkach była bezpowrotnie tracona na pracę np. na biegu luzem.

 W kwietniu 2013 r. na targach w Hannover firma Atlas Copco ponownie zaskoczyła rynek nową, niezwykle kompaktową sprężarką śrubową o mocy od 7 do 37 kW: GA 7-37 VSD+, a w czerwcu 2016 do rodziny dołączyły kolejne urządzenia o mocach aż do 75 kW. Oprócz niewielkiej powierzchni zabudowy (do 60% mniejszej niż w urządzeniach poprzedniej edycji) urządzenie oferuje wzrost wydajności (Free Air Delivery) nawet o 12% oraz przełomową sprawność energetyczną: sprężarka potrzebuje średnio o 50% energii mniej, niż porównywalny kompresor pracujący na biegu luzem. Sprężarki zmiennoobrotowej (sterowane przekształtnikiem częstotliwości) nowego typu będą odpowiednie dla większości branż i z pewnością dostosowują produkcję do wymagań ekologicznej gospodarki. Dzięki zaprezentowanej innowacji ponownie ustanawia wzorzec obowiązujący w przemyśle sprężarkowym. Sprężarka GA VSD+ stanowi w 100% własną konstrukcję, skupia całą naszą wiedzę i know-how na temat energooszczędnej technologii sprężania”.

Firma Atlas Copco zamieniła najbardziej palące potrzeby swoich klientów na ten nowy typ sprężarki oferujący: lepszy wydatek przy niższym zużyciu energii, szczątkową emisję hałasu i niewielkie wymiary. Urządzenie GA VSD+, czyli sprężarka sterowana zmienną prędkością obrotową silnika osiąga znacznie lepsze parametry, niż porównywalne urządzenie stałoobrotowe pracujące w pełnym dociążeniu. To innowacyjne rozwiązanie pozwoli wszystkim użytkownikom sprężarek na przełączenie się na sprężarki zmienoobrotowe, co będzie ważnym krokiem w kierunku bardziej zrównoważonego przemysłu.

Mała sprężarka, wielkie możliwości

Firma Atlas Copco zmodernizowała każdą część sprężarki: bardziej wydajny wentylator, solidny system wlot powietrza, najlepsze komponenty elektroniczne oraz nowy system przeniesienia napędu, co w efekcie umożliwiło uzyskanie oszczędności energetycznych średnio nawet do 50% w porównaniu do tradycyjnych sprężarek stałoobrotowych tego samego typu.Wiele kluczowych komponentów, jak zespół napędowy, czy główna konstrukcja urządzenia GA VSD+ są chronione patentami, do których prawo posiada firma Atlas Copco.

Dostępne od dziś

Firma Atlas Copco na potrzeby wytwarzania nowych urządzeń zaadoptowała również środowisko produkcyjne: sprężarki GA VSD+ są obecnie produkowane w Antwerpii w Belgii, na linii produkcyjnej, która jest bardziej wydajna, bardziej ustandaryzowana i ulokowana na mniejszej przestrzeni. Produkcja nowych sprężarek została uruchomiona, a nowych aplikacji, w których te urządzenia znajdują zastosowanie przybywa z każdym dniem.

Więcej informacji: http://www.atlascopco.pl

Atlas Copco Polska Sp. z o.o.
ul. Badylarska 25,
02-484 Warszawa,

Kontakt: 48 22 572 68 00

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj