Nowe zawory przelotowe z serii PVL-B2 zapewniają elastyczność w wielu zróżnicowanych zastosowaniach przemysłowych

1086

Dla firmy Parker kluczowym wymogiem, który musi spełnić nowy produkt wprowadzany na rynek, jest elastyczność. W dobie coraz większych wymagań klientów wobec produktów, nowa seria zaworów przelotowych PVL-B2 została stworzona do pracy w dowolnych konfiguracjach maszyn, co zostało osiągnięte dzięki uwzględnieniu elastyczności konstrukcji na etapie projektowania zaworu. Jest to koncepcja tzw. „wbudowanej elastyczności”. 

Dowodem na to jest możliwość zastosowania zaworu z nowej serii, jako samodzielnego zaworu obsługującego pojedynczy cylinder bądź też zespół cylindrów pracujących w tym samym miejscu. Dla klienta oznacza to możliwość eksploatacji jednej rodziny zaworów w wielu różnych zastosowaniach, dzięki czemu obniżone zostają koszty magazynowania większej liczby modeli.

Koncepcja elastyczności staje się jeszcze bardziej widoczna w przypadków bloków zaworowych. Montaż wielu zaworów w jednym bloku pozwala na łatwe uzyskanie wspólnego punktu doprowadzenia i wyprowadzenia ciśnienia. Korzyść dla klienta polega, więc na uproszczeniu instalacji ze względu na zastosowanie tylko jednego, wspólnego portu zasilającego, co zmniejsza stopień skomplikowania instalacji i skraca czas jej wykonania. Wiedza firmy Parker w zakresie różnych zastosowań wynika z wieloletniego doświadczenia w realizacji instalacji pneumatycznych. Seria PVL-B2 stanowi kontynuację tej tradycji, oferując produkty najwyższej jakości oraz rozwiązania z zasilaniem prądem przemiennym i stałym, dzięki czemu proponowane rozwiązania mogą znaleźć zastosowanie w wielu różnych projektach przemysłowych.

W wielu zastosowaniach wykorzystywanych przez naszych klientów potrzebne są rozwiązania o zwartej budowie. Seria PVL-B2 stanowi idealny wybór pod względem gabarytów, ponieważ konstrukcja została zoptymalizowana pod kątem ograniczenia zajmowanej powierzchni do minimum. Oznacza to, że klient może zastosować mniejsze szafy technologiczne, w których instalowane są zawory. Ponadto, w przypadku pokładowych rozwiązań przenośnych, zawór umożliwia idealne wpasowanie, ponieważ został wykonany z lekkich materiałów.

Dalszym przykładem realizacji filozofii wbudowanej elastyczności jest opcja dwóch pilotów elektrycznych (zależnie od środowiska panującego w miejscu instalacji). Zawory przeznaczone do pracy w środowisku nieagresywnym mogą być wyposażone w złącze zaciskowe 10 mm 24 V DC IP40, natomiast w warunkach bardziej agresywnych – w złącze 15 mm DIN C IP65 z opcją doboru wartości napięcia z szerokiego zakresu.

Zawory serii PVL-B2 można łączyć w bloki i wyspy zaworowe. Przyłącze zasilające może być wykonane na pojedynczym lub podwójnym zespole wlotowym/wylotowym. Konstrukcja posiada także dwie wspólne części odpowietrzenia. Optymalny przepływ przez zawór zapewnia opcja trzech portów do montażu odpowiednich cylindrów o śr. do 50 mm (szybkozłącza 6 lub 8 mm lub rura z gwintem G1/8’’). Zawory umożliwiają uzyskanie prędkości cylindra ponad 1 m/s, zależnie od różnych czynników, jak średnica cylindra oraz rozmiar portu i orurowania.

Połączenie elektryczne z każdym elektrozaworem wykorzystuje wtyczkę 15 mm z trzema wtykami o rozstawie 8 mm zgodnie z DIN typu C. W razie konieczności zastosowania lżejszego i mniejszego rozwiązania, w ofercie dostępne jest złącze zaciskowe IP40 – opcja wymagająca mniejszego nakładu pracy i przyspieszająca montaż. Każdy zespół blokowy można połączyć w dowolną kombinację pojedynczych lub podwójnych elektrozaworów pneumatycznych. Co ważne, nowa seria PVL-B2 oferuje pełną kompatybilność z poprzednimi seriami zaworów firmy Parker: PVL-B i PVL-C. Więcej informacji można znaleźć na stronie:
http://ph.parker.com/us/17557/en/pneumatic-manual-valve-pvl-b2-series

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj