O innowacji w dziedzinie sprężonego powietrza rozmawiamy z Arkadiuszem Wrzyszcz – ELGi podbija polski rynek

1039

ELGi, światowy producent sprężarek powietrza, działający w prawie wszystkich krajach europejskich, oferujący szeroką gamę innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie systemów sprężonego powietrza, od kilku lat podbija rynek także w Polsce. Jako producent sprężarek powietrza wyróżnia się zdecydowanie innowacyjnością. Głównym celem firmy jest jak największe obniżenie kosztów utrzymania maszyn, przy jednoczesnym zachowaniu jak najwyższych jakościowo parametrów technicznych. Kilka słów o firmie przedstawia Pan Arkadiusz Wrzyszcz – Regionalny Menadżer Regionu Europy Wschodniej.

W ciągu ostatnich 2 lat ELGi zaczęło rozszerzać swoją obecność w Europie. Jak wygląda sytuacja ELGi w Polsce i w naszym regionie?

Od lutego 2019 r., kiedy zdecydowaliśmy się wzmocnić nasze zaangażowanie na rynku europejskim, ELGi zbudowała regionalne zespoły obejmujące kluczowe rynki, w tym: Benelux, Wielka Brytania i Irlandia, Francja, Iberia, Włochy i Europa Południowa, Europa Wschodnia i Skandynawia.

W naszym regionie ELGi umacnia swoją pozycję wiodącego dostawcy unikalnych rozwiązań sprężonego powietrza. Mamy zespół ludzi zarówno wsparcia technicznego serwisu jak i naszych partnerów sprzedażowych. Posiadamy duże doświadczenie w tej dziedzinie, pozwalające na bardzo szybkie zwiększanie naszej pozycji na rynku w Polsce.

Naszym klientom i partnerom podoba się fakt, że oferujemy wysokiej jakości rozwiązania sprężonego powietrza, które mają jeden z najniższych całkowitych kosztów posiadania na rynku – objęty wiodącym w branży programem gwarancyjnym. Jesteśmy również rozpoznawani jako firma, z którą łatwo prowadzi się interesy i która dotrzymuje słowa.

Jak wyobraża Pan sobie dalszy rozwój firmy w nadchodzących latach?

ELGi w Europie rozwija się bardzo dynamicznie. Rozszerzając zasięg naszego kanału sprzedaży i zapewniając klientom ELGi najlepszą obsługę klienta w całym cyklu życia

produktu, naszym celem jest zostanie jednym z wiodących producentów sprężarek powietrza na świecie.

Dzięki naszemu kompleksowemu portfolio sprężarek możemy koncentrować się na obniżaniu zużycia energii i kosztów utrzymania przez naszych klientów. Chcemy, aby instalacje sprężonego powietrza były jak najmniej energochłonne i koszt ich utrzymania podczas całego cyklu życia tych produktów był po prostu jak najniższy.

W jaki sposób działa ELGi w Polsce. Jakie jest podejście ELGi do współpracy z partnerami handlowymi, dystrybutorami?

ELGi posiada doświadczony i dedykowany zespół specjalistów do spraw sprzedaży i serwisu, który wspiera naszą sieć partnerską. Staramy się posiadać punkty dystrybucyjne jak najbliżej naszych klientów końcowych aby czas naszej reakcji na ich potrzeby był jak najkrótszy.

Silne partnerstwo z naszymi dystrybutorami umożliwia nam uzyskanie wglądu w zmieniające się potrzeby rynkowe i lepszą obsługę klientów. Z drugiej strony, ELGi pomoga swoim partnerom rozwijać ich biznesy dzięki innowacyjnym i zaawansowanym technologicznie produktom.

Jakie widzi Pan główne wyzwania dla rynku rozwiązań sprężonego powietrza? Jak wygląda rozwój tych rozwiązań w zastosowaniach przemysłowych? Jakie są oczekiwania klientów?

Wyzwania, które widzimy, są dla nas takie same, jak dla innych branż. Obejmują one obniżenie całkowitych kosztów eksploatacji maszyn przy jednoczesnym zwiększeniu niezawodności, użyteczności i łatwości obsługi. Wydajność energetyczna to trend obecny w każdym miejscu. W ELGi wykorzystaliśmy innowacje i technologię, aby stworzyć portfolio, które zapewnia zgodność z każdym z tych atrybutów.

Oferujemy pełną gamę rozwiązań sprężonego powietrza, od sprężarek śrubowych ze smarowaniem olejowym i bezolejowych po osuszacze, filtry i akcesoria dodatkowe. Portfolio firmy obejmujące ponad 400 produktów znalazło szerokie zastosowanie w różnych branżach.

W tej chwili mamy ponad 2 mln instalacji w więcej niż 120 krajach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj