Advantech wprowadza karty graficzne MXM z systemami NVIDIA oraz komputer GPU Edge

297

Jako elitarny partner firmy NVIDIA, Advantech zaprojektował i wyprodukował karty z procesorami graficznymi MXM, oparte na wbudowanych systemach NVIDIA. Na początku 2022 r. wprowadzono na rynek SKY-MXM-A2000, zbudowane na najnowszej architekturze Ampere. Teraz Advantech uzupełnia swoją ofertę o pełną gamę kart z GPU MXM, przy czym najnowsze karty SKY-MXM-A500, SKY-MXM-A1000 i SKY-MXM-A4500 zostaną wkrótce wdrożone do produkcji.  

Te trzy nowe produkty wyposażone są w rdzenie RT drugiej generacji oraz Tensor trzeciej generacji, które mogą przyspieszyć ray tracing i wnioskowanie AI. Zapewnią również wysoką wydajność obliczeń i przetwarzania obrazu. Przyspieszy to rozwój aplikacji AI w produkcji przemysłowej, opiece medycznej, transporcie i grach – w tym automatyzacji maszyn i wizji maszynowej, systemach stomatologicznych i chirurgicznych, wspomaganiu kierowców i automatach do gry. 

Przystosowane do ciężkich warunków 

Dzięki kompaktowym rozmiarom i wzmocnionej konstrukcji, nowe karty graficzne MXM firmy Advantech oferują dwie formy: SKY-MXM-A500 i SKY-MXM-A1000 to typ A w formacie 82 x 70 mm, a SKY-MXM-A4500 to typ B+ w formacie 82 x 105 mm. Pasują one do różnych aplikacji (modułów) w ograniczonej przestrzeni – w fabryce czy zakładach –, które wymagają konstrukcji bez wentylatora i niskiego zużycia energii. SKY-MXM-A500 charakteryzuje się najniższym poborem mocy (do 35 W) i może sprostać wymaganiom obliczeń GPU w różnych urządzeniach przenośnych. Dzięki wysokiej wydajności i ergonomicznej budowie, SKY-MXM-A1000 oferuje najlepszy stosunek ceny do jakości. SKY-MXM-A4500 posiada najpotężniejszą kartę graficzną MXM z obsługą 5 888 rdzeni CUDA i 16 GB GDDR6. Co więcej, dzięki niestandardowym rozwiązaniom termicznym, karty GPU Advantech MXM mogą wytrzymać temperaturę pracy od 0°C do 55°C, spełniając wymagania trudnych środowisk przemysłowych. Ponadto, dzięki ścisłej kontroli rewizji i zmian inżynieryjnych, karty z procesorami graficznymi MXM charakteryzują się ponad 5-letnią żywotnością i rozszerzonym wsparciem dla produktów, co może zapewnić stabilność i trwałość stacji roboczej. 

Dedykowana konstrukcja 

Advantech oferuje również potężną i wszechstronną serię i-

MIC-770 V3

Module dla wielu różnych aplikacji zasilanych przez GPU. MIC-75GF10 powstał z myślą o obsłudze kart graficznych MXM. Kompatybilny z wysokowydajnym, wbudowanym boxem IPC serii MIC-7, system oferuje korzyści wynikające z kompaktowych rozmiarów i konstrukcji bez wentylatora. Jest to idealne rozwiązanie dla aplikacji (modułów) o ograniczonej przestrzeni oraz środowisk wrażliwych na hałas i pył. MIC-75GF10 w pełni obsługuje karty graficzne Advantech MXM z wbudowanymi procesorami graficznymi NVIDIA, o pobobrze mocy do 80 W i dostępne w obudowach MXM 3.1 Typ A i Typ B. Wzmocniona konstrukcja obsługuje zakres temperatur pracy do 50°C (35W TDP CPU z SKY-MXM-T1000) oraz posiada odporność na wibracje 1 Grms. Połączenie wbudowanych procesorów graficznych NVIDIA, kart graficznych Advantech MXM, komponentu Advantech i-Module MIC-75GF10 oraz najnowszego MIC-770 V3 z procesorami Intel Core™ 12. generacji umożliwia potężne i wszechstronne rozwiązania AI dla szerokiej gamy nowych aplikacji typu edge, takich jak szybkie maszyny pick-and-place, automatyzacja, autonomiczna nawigacja w robotach i pojazdach oraz inspekcja auto optyczna. 

Źródło: ADVANTECH