ANT Solutions nawiązuje współpracę z AGC NordGlass w zakresie zaawansowanego zarządzania energią

215

ANT Solutions, lider w dziedzinie optymalizacji produkcji, z radością ogłasza nową współpracę z AGC NordGlass, polskim gigantem w produkcji szyb samochodowych. Partnerstwo to stanowi istotny krok w kierunku zwiększenia wydajności operacyjnej i zrównoważonego rozwoju w sektorze produkcji.

Zakres projektu: ANT Solutions wdroży swój system monitorowania energii (EMS) ANT Smart Factory w różnych segmentach operacyjnych AGC NordGlass. Ambitnym celem tego projektu jest zrewolucjonizowanie zarządzania energią poprzez skupienie się na następujących obszarach:

  • Energia elektryczna: Lepsze monitorowanie i optymalizacja zużycia energii elektrycznej.
  • Woda: Efektywne zarządzanie i redukcja zużycia wody.
  • Ogrzewanie: Ograniczenie zużycia energii cieplnej.
  • Sprężone powietrze: Optymalizacja wykorzystania sprężonego powietrza w procesach produkcyjnych.
  • Parametry procesu: Ulepszona kontrola i wydajność pracy maszyn.
  • Temperatura: Regulacja temperatury dla optymalnych warunków pracy.

Wdrożenie systemu: Zostanie wdrożona najnowsza wersja systemu EMS ANT Smart Factory umożliwiająca monitorowanie i zarządzanie mediami w czasie rzeczywistym. System EMS zostanie zintegrowany z rozwiązaniem ERP AGC NordGlass, aby zapewnić bieżący przepływ danych i umożliwić skorelowanie danych z procesami produkcyjnymi.

Zakres instalacji i sprzętu: Projekt obejmuje okablowanie i instalację urządzeń na miejscu, instalację liczników, budowę magistrali i integrację z istniejącymi czujnikami temperatury oraz sygnałami procesowymi. Sprzęt dostarczony przez ANT Solutions będzie obejmował liczniki i moduły komunikacyjne niezbędne do wydajnego działania EMS. Ponad to wdrożenie obejmowało będzie dostawę i instalację modułów komunikacyjnych i urządzeń brzegowych tzw. edge devices. System będzie wykorzystywał protokoły MODBUS RTU, M-BUS i OPC UA do kompleksowej łączności i zarządzania danymi.

Dzięki współpracy z ANT Solutions, AGC NordGlass znacząco obniży koszty eksploatacyjne. Ponad to zmniejszy zamówioną moc, zwiększy roczny zwrot za energię i obniży średnio miesięczne rachunki za media. To strategiczne partnerstwo stanowi kamień milowy w dziedzinie energooszczędnej produkcji i wyznacza nowy standard dla zrównoważonych praktyk w branży.

O firmie AGC NordGlass: AGC NordGlass, spółka zależna globalnej grupy AGC, ugruntowała swoją pozycję jako czołowy polski producent szyb dla przemysłu motoryzacyjnego. Specjalizacja firmy obejmuje szeroką gamę produktów do pojazdów, w tym samochodów osobowych, ciężarówek, maszyn roboczych, kolei, statków i pojazdów wojskowych z wyspecjalizowanym szkłem pancernym. Tej wysokiej jakości produkty są wywarzane głównie w Europie i trafiają do zróżnicowanej bazy klientów na całym świecie.

Partnerstwo z ANT Solutions ma kluczowe znaczenie dla realizacji naszych celów w zakresie cyfryzacji i zrównoważonego rozwoju. 

Integracja ich systemu monitorowania energii jest znaczącym krokiem w optymalizacji naszych działań i wzmocnieniu naszego zaangażowania w produkcję przyjazną dla środowiska.”

Bogusław Kostogłód
Facility and Capex Manager | AGC Automotive Replacement Glass Europe | NordGlass Sp. z o.o

O firmie ANT Solutions: ANT Solutions, znana z najnowocześniejszych systemów MES, CMMS i EMS, specjalizuje się w podnoszeniu wydajności produkcji i konkurencyjności rynkowej przedsiębiorstw. Firma jest oddana dostarczaniu kompleksowych i innowacyjnych rozwiązań, które usprawniają procesy i zwiększają produktywność. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej ANT Solutions. ANT Solutions.

ANT Solutions Sp. z o.o.
Al. Pokoju 18
31-564 Kraków

Tel. 12 296 50 40
email: contact@antsolutions.eu
www: www.antsolutions.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj