Dassault Systèmes przedstawia bardzo dobre wyniki za trzeci kwartał i potwierdza cele na 2023 rok

178

Firma Dassault Systèmes ogłosiła wyniki finansowe za trzeci kwartał roku fiskalnego 2023, zakończony 30 września 2023r. Całkowite przychody w trzecim kwartale 2023r. wzrosły o 11% do 1,42 miliarda Euro. Przychody ze sprzedaży oprogramowania wzrosły o 12% do 1,29 miliarda Euro.

Przychody z platformy 3DEXPERIENCE wzrosły o 46% i stanowiły 40% przychodów z oprogramowania 3DEXPERIENCE Eligible. Przychody z oprogramowania w chmurze wzrosły o 10% i stanowiły 25% przychodów z oprogramowania.

  • Przychody z oprogramowania w według regionów geograficznych: Przychody w obu Amerykach wzrosły o 9% i stanowią 40% przychodów z oprogramowania, głównie dzięki dynamice napędzanej przez subskrypcję. Przychody w Europie wzrosły o 21%, osiągając 38% udziału. Region skorzystał na dużych transakcjach w zakresie transformacji cyfrowej w branżach Transportation & Mobility oraz Home & Lifestyle. Udział Azji w przychodach z oprogramowania wzrósł w tym kwartale o 5% do 22%, dzięki dwucyfrowemu wzrostowi w Indiach i dobrym wynikom w Japonii. W Chinach odnotowano jednocyfrowy wzrost, pomimo restrykcyjnego otoczenia makroekonomicznego w trzecim kwartale.
  • Przychody z oprogramowania według branż: Jedne z najsilniejszych wzrostów wykazały branże Transportation & Mobility, Aerospace & Defense, Home & Lifestyle oraz Consumer Packaged Goods & Retail. 

Bernard Charlès, prezes zarządu i dyrektor generalny firmy Dassault Systèmes: 

Obecnie nasi klienci kierują się ambicją przeprowadzenia transformacji, w której nie tylko wprowadzają zasady zrównoważonego rozwoju, osiągając więcej przy mniejszych zasobach, ale także kultywują gospodarkę doświadczeń charakteryzującą się personalizacją produktów i dbałością o doświadczenia użytkownika.

W tym kontekście zastosowanie wirtualnych bliźniaków, jako centralnego filaru wiedzy i know-how firmy, okazuje się niezbędne nie tylko na etapach wdrażania innowacji, ale także w ciągu całego cyklu życia produktu. Torują one drogę do bardziej efektywnego zarządzania zasobami i ciągłego ulepszania doświadczeń użytkowników. Wirtualne bliźniaki umożliwiają „doświadczenia definiowane przez oprogramowanie”, przenosząc wartość z zasobów fizycznych na oprogramowanie, jednocześnie umożliwiając naszym klientom nawiązywanie bezpośrednich relacji z klientami końcowymi.

To, co nas wyróżnia, to nasza zdolność do zapewnienia naukowej reprezentacji złożoności świata poprzez oparte na nauce doświadczenia wirtualnych bliźniaków. W połączeniu ze sztuczną inteligencją możemy projektować „generatywne doświadczenia skoncentrowane na człowieku”, umieszczając ludzi w centrum, wzmacniając ich możliwości, łącząc rzeczywistość z wirtualnymi środowiskami i ułatwiając podejmowanie świadomych decyzji.

Link do pełnej wersji informacji prasowej: https://www.3ds.com/newsroom/press-releases/dassault-systemes-outperforming-third-quarter-confirming-full-year-objectives

Źródło: 3DS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj