Data Center szybko i łatwo – od Edge do Hyperscale Computing

1007

Rittal prezentuje się na targach CeBIT 2017 pod hasłem „Discover it.” Po raz pierwszy w hali nr 4 – jako inicjator dla innowacyjnych rozwiązań IT od Edge do Hyperscale Computing.

Na największych na świecie targach branży IT goście dowiedzą się jak szybko i łatwo można zrealizować efektywne energetycznie, a także bezpieczne centra danych. Zakres poruszanych tematów rozciąga się od lokalizacji data center, infrastruktury IT, przez centra danych „prywatnej chmury”, aż po modele usług. ITaaS (infrastruktura jako usługa) i DCaaS (centrum danych jako usługa) stanowią wsparcie dla przedsiębiorstw dowolnej wielkości w budowaniu nowych systemów IT, na przykład dla projektów związanych z Przemysłem 4.0.
W obliczu cyfrowej transformacji (którą wyrażają hasła „Internet Rzeczy”, „Przemysł 4.0”, „Big Data” itp.) organizacje stoją przed wyzwaniem skutecznego realizowania skomplikowanych zadań. Szefowie IT mają dylemat: czy chcą prowadzić własne centrum danych, czy też korzystać z niego w ramach usługi?

„Cyfryzacja wszystkich dziedzin gospodarki, przemysłu i handlu wymaga dziś szybkiego oraz odpowiedniego zapewniania rozwiązań IT za pośrednictwem centrów danych, które można łatwo i korzystnie nabyć, a także efektywnie i bezpiecznie eksploatować”, objaśnia Andreas Keiger, dyrektor ds. sprzedaży na terenie Europy w Rittal. I dodaje: „Naszą odpowiedzią jest jedyny w swoim rodzaju pakiet rozwiązań dla wszystkich scenariuszy, które opracowaliśmy wspólnie z naszymi partnerami, iNNOVO Cloud oraz Lefdal, i które po raz pierwszy przedstawiamy w hali 4 na naszym nowym stoisku na CeBIT 2017”.

Elastyczne i ekonomiczne centrum danych dopasowane do usług w chmurze
Jako jedną z atrakcji Rittal przedstawia mierzący 40 stóp kontener RiMatrix Balanced Cloud Center (BCC). BCC to gotowe do użycia, chmurowe centrum danych w kontenerze. Szafy IT, kontenery, klimatyzacja i zasilanie elektryczne produkcji Rittal, infrastruktura chmurowa iNNOVO Cloud oraz oprogramowanie do zarządzania chmurą OpenStack pozwalają firmom szybko zbudować różne modele chmur. Oferta obejmuje rozwiązania od prywatnej chmury użytkowanej na miejscu u klienta, wraz ze sprawdzonymi i bezpiecznymi komponentami (z serwerami, pamięciami masowymi i systemami sieciowymi), aż po zewnętrzną Private Cloud („off premise”), która jest obsługiwana przez dostawców usług chmurowych, np. z cloud-parku. Zalety tej koncepcji to dostępność w krótkim czasie, model pay-as-you-go oraz skalowalność systemu.

Szybko i pod klucz: Edge Data Center 
Wraz z rozwojem Przemysłu 4.0 i Internetu Rzeczy (IoT) rośnie nie tylko ilość danych, lecz także popyt na szybko dostępną moc obliczeniową w pobliżu miejsca powstawania danych. Wyraża to hasło Edge Computing. Rittal oferuje w tym zakresie gotowe rozwiązania obejmujące wstępnie skonfigurowaną, standardową i skalowalną infrastrukturę do szybkiej budowy centrów danych typu edge. Rozwiązania te mogą być również stosowane w pomieszczeniu o wysokiej dostępności, gdzie zapewniają niezbędną ochronę przed gorącem, kurzem i brudem w przemysłowych środowiskach produkcyjnych. Dzięki temu przedsiębiorstwa produkcyjne szybko i łatwo zyskują nowe środowiska dla procesów cyfrowych, dopasowując swoje IT do nowych wyzwań.

Trwałe i bezpieczne: Lefdal Mine Data Center
Lefdal Mine Data Center (LMD) to jedno z najefektywniejszych i najbardziej przyjaznych dla środowiska centrów danych w Europie i zarazem jedyna w swoim rodzaju lokalizacja. Goście na targach CeBIT zapoznają się z nowymi szczegółami dotyczącymi tego centrum danych. Powstaje ono obecnie na powierzchni 120 000 m² na zachodnim wybrzeżu Norwegii, a będzie w pełni zasilane energią ze źródeł odnawialnych. Zaimplementowane w tym projekcie rozwiązania modułowych centrów danych pozwalają na bardzo elastyczne wykorzystanie systemów IT z różnymi modelami, jak kolokacja, prywatna chmura, ITaaS (IT infrastruktura jako usługa) czy DCaaS (Data Center jako usługa).

Innowacyjna i efektywna technologia rozpowszechniana przez organizację OCP
O tym dlaczego organizacja Open Compute Project (OCP) może doprowadzić do powstania nowej generacji centrów danych, goście dowiedzą się w części „Innowacyjne architektury centrów danych i usług”. Wystawa ta powinna zaciekawić zwłaszcza projektantów, którzy wyznaczają nowe standardy i mają na celu tworzenie tańszych i efektywniejszych centrów danych. Centra danych OCP wykorzystują do pracy zasilanie stałoprądowe (12 V DC, 48 V DC) i racki IT o rozmiarach do 21″ (OCP 21‘‘) w szafie o szerokości 600 mm. Na miejscu wspólnie partnerami zaprezentujemy także niezbędne oprogramowanie do zarządzania.

Pozostałe informacje są dostępne na stronie www.rittal.com