Data Center szybko i łatwo – od Edge do Hyperscale Computing

993

Rittal prezentuje się na targach CeBIT 2017 pod hasłem „Discover it.” Po raz pierwszy w hali nr 4 – jako inicjator dla innowacyjnych rozwiązań IT od Edge do Hyperscale Computing.

Na największych na świecie targach branży IT goście dowiedzą się jak szybko i łatwo można zrealizować efektywne energetycznie, a także bezpieczne centra danych. Zakres poruszanych tematów rozciąga się od lokalizacji data center, infrastruktury IT, przez centra danych „prywatnej chmury”, aż po modele usług. ITaaS (infrastruktura jako usługa) i DCaaS (centrum danych jako usługa) stanowią wsparcie dla przedsiębiorstw dowolnej wielkości w budowaniu nowych systemów IT, na przykład dla projektów związanych z Przemysłem 4.0.
W obliczu cyfrowej transformacji (którą wyrażają hasła „Internet Rzeczy”, „Przemysł 4.0”, „Big Data” itp.) organizacje stoją przed wyzwaniem skutecznego realizowania skomplikowanych zadań. Szefowie IT mają dylemat: czy chcą prowadzić własne centrum danych, czy też korzystać z niego w ramach usługi?

„Cyfryzacja wszystkich dziedzin gospodarki, przemysłu i handlu wymaga dziś szybkiego oraz odpowiedniego zapewniania rozwiązań IT za pośrednictwem centrów danych, które można łatwo i korzystnie nabyć, a także efektywnie i bezpiecznie eksploatować”, objaśnia Andreas Keiger, dyrektor ds. sprzedaży na terenie Europy w Rittal. I dodaje: „Naszą odpowiedzią jest jedyny w swoim rodzaju pakiet rozwiązań dla wszystkich scenariuszy, które opracowaliśmy wspólnie z naszymi partnerami, iNNOVO Cloud oraz Lefdal, i które po raz pierwszy przedstawiamy w hali 4 na naszym nowym stoisku na CeBIT 2017”.

Elastyczne i ekonomiczne centrum danych dopasowane do usług w chmurze
Jako jedną z atrakcji Rittal przedstawia mierzący 40 stóp kontener RiMatrix Balanced Cloud Center (BCC). BCC to gotowe do użycia, chmurowe centrum danych w kontenerze. Szafy IT, kontenery, klimatyzacja i zasilanie elektryczne produkcji Rittal, infrastruktura chmurowa iNNOVO Cloud oraz oprogramowanie do zarządzania chmurą OpenStack pozwalają firmom szybko zbudować różne modele chmur. Oferta obejmuje rozwiązania od prywatnej chmury użytkowanej na miejscu u klienta, wraz ze sprawdzonymi i bezpiecznymi komponentami (z serwerami, pamięciami masowymi i systemami sieciowymi), aż po zewnętrzną Private Cloud („off premise”), która jest obsługiwana przez dostawców usług chmurowych, np. z cloud-parku. Zalety tej koncepcji to dostępność w krótkim czasie, model pay-as-you-go oraz skalowalność systemu.

Szybko i pod klucz: Edge Data Center 
Wraz z rozwojem Przemysłu 4.0 i Internetu Rzeczy (IoT) rośnie nie tylko ilość danych, lecz także popyt na szybko dostępną moc obliczeniową w pobliżu miejsca powstawania danych. Wyraża to hasło Edge Computing. Rittal oferuje w tym zakresie gotowe rozwiązania obejmujące wstępnie skonfigurowaną, standardową i skalowalną infrastrukturę do szybkiej budowy centrów danych typu edge. Rozwiązania te mogą być również stosowane w pomieszczeniu o wysokiej dostępności, gdzie zapewniają niezbędną ochronę przed gorącem, kurzem i brudem w przemysłowych środowiskach produkcyjnych. Dzięki temu przedsiębiorstwa produkcyjne szybko i łatwo zyskują nowe środowiska dla procesów cyfrowych, dopasowując swoje IT do nowych wyzwań.

Trwałe i bezpieczne: Lefdal Mine Data Center
Lefdal Mine Data Center (LMD) to jedno z najefektywniejszych i najbardziej przyjaznych dla środowiska centrów danych w Europie i zarazem jedyna w swoim rodzaju lokalizacja. Goście na targach CeBIT zapoznają się z nowymi szczegółami dotyczącymi tego centrum danych. Powstaje ono obecnie na powierzchni 120 000 m² na zachodnim wybrzeżu Norwegii, a będzie w pełni zasilane energią ze źródeł odnawialnych. Zaimplementowane w tym projekcie rozwiązania modułowych centrów danych pozwalają na bardzo elastyczne wykorzystanie systemów IT z różnymi modelami, jak kolokacja, prywatna chmura, ITaaS (IT infrastruktura jako usługa) czy DCaaS (Data Center jako usługa).

Innowacyjna i efektywna technologia rozpowszechniana przez organizację OCP
O tym dlaczego organizacja Open Compute Project (OCP) może doprowadzić do powstania nowej generacji centrów danych, goście dowiedzą się w części „Innowacyjne architektury centrów danych i usług”. Wystawa ta powinna zaciekawić zwłaszcza projektantów, którzy wyznaczają nowe standardy i mają na celu tworzenie tańszych i efektywniejszych centrów danych. Centra danych OCP wykorzystują do pracy zasilanie stałoprądowe (12 V DC, 48 V DC) i racki IT o rozmiarach do 21″ (OCP 21‘‘) w szafie o szerokości 600 mm. Na miejscu wspólnie partnerami zaprezentujemy także niezbędne oprogramowanie do zarządzania.

Pozostałe informacje są dostępne na stronie www.rittal.com 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj