Eaton zapewnia nieprzerwane świadczenie usług na rzecz centrum danych Total Cloud

906

Eaton, spółka specjalizująca się w zarządzaniu energią, pomogła Total Cloud, francuskiemu specjaliście z zakresu zarządzania cyklem życia centrum danych, w scentralizowaniu działalności poprzez założenie swojego własnego centrum danych. Dzięki dostępowi do sprzętu firmy Eaton nowe centrum danych funkcjonuje bez zarzutu od momentu instalacji, gwarantując Total Cloud bezpieczeństwo operacji pomimo zawodności lokalnej sieci energetycznej.

Total Cloud, firma z siedzibą w Saint Martin d’Hères we Francji, specjalizuje się w zarządzaniu cyklem życia centrum danych i oferuje usługi z zakresu hostingu, archiwizacji, przechowywania i zabezpieczeń. Aby móc zapewnić i utrzymać wysoki poziom usług, firma Total Cloud podjęła decyzję o budowie własnego centrum danych, które działa od 2015 r.

Firma Total Cloud zaprojektowała je z myślą o dużych ilościach danych, które będą hostowane w przyszłości, co przełożyło się na konieczność posiadania wysoce wydajnego sprzętu. Dlatego też nowe centrum danych zajmuje powierzchnię 200 m2 i znajduje się w nim 76 szaf IT. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu z zakresu technologii informacyjnych firma Total Cloud nie musiała korzystać z zasobów zewnętrznych podczas fazy montażu wstępnego, ale zdecydowała się zwrócić o pomoc do Eaton w kwestii zapewnienia bezpiecznego zasilania elektrycznego dla swojego centrum danych.

Gdy firma Total Cloud nawiązała kontakt z Eaton po raz pierwszy, data oddania centrum danych do użytku była bardzo blisko. Jednakże ekspertom Eaton udało się ustalić wymagania centrum danych dotyczące sprzętu w ciągu zaledwie dwóch tygodni, a także złożyć Total Cloud ofertę obejmującą kompleksowe rozwiązanie, w zakres którego wchodziły urządzenia UPS, szafy, jednostki dystrybucji zasilania (power distribution units, PDU) dla szaf oraz oprogramowanie do zarządzania zasilaniem – rozwiązanie, które spełniało wszystkie ich potrzeby.

Centrum danych jest wyposażone w szafy 47U z serii REC Eaton i ma dostęp do podwójnego źródła zasilania za pośrednictwem dwóch obsługiwanych przez Eaton urządzeń PDU, podłączonych do każdej z szaf: o standardowym prądzie roboczym o natężeniu 16 A oraz opcjonalnym 32 A. Pierwsze z urządzeń PDU jest podłączone do nieprzerywalnego obwodu zasilania, drugie do głównego obwodu zasilania, a oba są zasilane przez jeden generator. W szafach zamontowano czujniki monitorowania środowiska (Environmental Monitoring Probe, EMP) Eaton, które gromadzą informacje na temat temperatury i wilgotności otoczenia, a także pozwalają na zdalne monitorowanie danych środowiskowych. Zasilanie centrum danych jest chronione przez UPS 9355 Eaton.

W kwestii wentylacji firma Total Cloud zdecydowała się na zastosowanie swobodnego chłodzenia – stanowi to najbardziej wydajne energetycznie rozwiązanie w zakresie wentylacji. W centrum danych znajduje się podłoga techniczna, na której stoją komputery, a ponadto wydzielono w nim strefy ciepłe i chłodne, które korzystają z rozwiązań z zakresu separacji stref Eaton z serii REC, takich jak panele stropowe i drzwi zamykające wejścia do poszczególnych rzędów.

Oprogramowanie Intelligent Power Manager (IPM) firmy Eaton umożliwia monitorowanie systemu, generowanie powiadomień oraz aktywację różnych procedur awaryjnego przejmowania funkcji w przypadku problemów z zasilaniem lub wywołanych przez warunki środowiskowe. Total Cloud korzysta ze środowiska pełnej kompatybilności elektromagnetycznej (electromagnetic compatibility, EMC), ale nie powoduje to jakichkolwiek problemów, ponieważ rozwiązania Eaton pozwalają na całkowitą integrację z EMC. Oprogramowanie IPM firmy Eaton jest również zintegrowane z oprogramowaniem serwerów ESX Vmware, a w przypadku wyjątkowo długiej przerwy w dostawie prądu może zostać wykorzystane do przeniesienia wirtualnych obciążeń na serwery niedotknięte usterkami serwery lub, jeżeli migracja nie jest możliwa, do ich bezproblemowego wyłączenia.

„Dzięki szczegółowej prezentacji przeprowadzonej przez zespół Eaton oraz przejrzystej i dokładnej dokumentacji dostarczonej podczas pierwszej instalacji sprzętu nie mieliśmy żadnych problemów technicznych dotyczących wydajności. W ostatecznym rozrachunku rozwiązania firmy Eaton spełniły wszystkie nasze oczekiwania,” opowiada Cyrille Calmon, administrator zakładu w Total Cloud.

Po pomyślnym zakończeniu tego projektu spółkę Total Cloud łączy z Eaton bliska współpraca obejmująca opracowywanie innych rozwiązań z zakresu EMC w przyszłości. Firma ma również w niedalekich planach budowę następnego obiektu przeznaczonego do zarządzania danymi, dzięki któremu będzie mogła spełnić rosnące wymagania swoich klientów.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.eaton.pl/powerquality