EPLAN Cogineer przenosi się do chmury obliczeniowej

1062

EPLAN Cogineer, po raz pierwszy zaprezentowany na targach Hannover Messe, jest teraz pełnoprawnym członkiem Platformy EPLAN. To oprogramowanie do łatwego i szybkiego generowania schematów elektrycznych i projektów z zakresu pneumatyki i hydrauliki, pozwalające dodatkowo zwiększyć poziom automatyzacji. Na targach SPS IPC Drives, firma EPLAN zorganizowała pokaz przedpremierowy swojej pierwszej aplikacji w chmurze obliczeniowej. EPLAN Cogineer, bazujący na Microsoft Azure, zaoferuje teraz wartość dodaną rozwiązania inżynieryjnego bazującego na chmurze.

EPLAN Cogineer stanowi innowację w automatyce pod każdym względem. To oprogramowanie, opracowane przez firmę EPLAN do automatycznego generowania schematów, przenosi się obecnie do chmury obliczeniowej. Na pokazie przedpremierowym, odbywającym się na targach SPS IPC w Norymberdze w Niemczech, EPLAN Cogineer w wersji opartej na chmurze obliczeniowej, został zaprezentowany po raz pierwszy. Oprogramowanie EPLAN, współpracujące z Microsoft Azure może zaoferować zupełnie nową wartość dodaną – począwszy od bezpieczeństwa i możliwości ogólnoświatowego dostępu do danych po łatwe dostarczenie rozbudowanej infrastruktury IT. Microsoft Azure daje możliwość zapisu, archiwizacji i kontroli wersji bez angażowania czasu użytkowników czy nawet konieczności posiadania przez nich szczegółowej wiedzy. Jednocześnie, kluczowa pozostaje łatwość obsługi EPLAN Cogineer: każdy użytkownik EPLAN może rozpocząć pracę natychmiast, bazując na istniejących makropoleceniach oraz tworzyć zbiory reguł i konfiguratory bez znajomości programowania. Koncepcja sprzedaży, którą wykorzystuje EPLAN jest innowacyjna i całkowicie nowa, dzięki nowej subskrypcji licencji oprogramowania. Klienci zyskują na łatwości rozpoczęcia pracy z EPLAN Cogineer i wyeliminowaniu ryzyka inwestycyjnego. Licencje mogą być używane dynamicznie lub tymczasowo w zależności np. od liczby zleceń wpływających do firmy.

EPLAN Cogineer jest podzielony na dwa obszary funkcjonalne: Designer i Project Builder. Drugim z jest interfejs użytkownika, automatycznie tworzony w oparciu o zmienne konfiguracyjne. Jest to pierwsza tego typu technika stosowana w branży elektrotechnicznej. Użytkownicy systemu podczas ostatniej fazy pilotażowej byli pod wrażeniem, tym samym potwierdzając słuszność tej koncepcji rozwoju. Firma AB Graphic International z siedzibą w Bridlington w Wielkiej Brytanii, testowała EPLAN Cogineer i w chwili obecnej posiada kilka licencji. Ken Lomas, inżynier systemów sterowania z AB Graphic International, powiedział: „Używając EPLAN Cogineer na kilku maszynach, podczas gdy kolega pracował tradycyjnymi metodami, byłem w stanie wykonać zestaw rysunków w czasie 5-10 minut. Normalnie zajmuje to 6 godzin. Kolejną korzyścią oferowaną przez EPLAN Cogineer jest uniknięcie potencjalnych błędów.”

Jungheinrich Logistics, jedna z czołowych firm intralogistycznych, również polega na nowym oprogramowaniu. Michael Reising, szef działu Development Electrical Engineering w Jungheinrich Projektlösungen w Offenbach w Niemczech, wyjaśnia: „Nasze doświadczenia z EPLAN Cogineer były bardzo pozytywne w fazie testów. Wraz z kolegami, byliśmy w stanie natychmiast rozpocząć prace bez czasochłonnego procesu zaznajamiania się, a konsultanci EPLAN wspierali nas poradami praktycznymi. Stało się oczywiste, że EPLAN Cogineer jest doskonale dopasowany do naszych potrzeb w zakresie konfiguracji. Dlatego też, wprowadziliśmy na stałe EPLAN Cogineer w Offenbach, a całe wdrożenie zostało zakończone w ciągu zaledwie kilku dni.”

Dane w chmurze

Obszary funkcjonalne Designer i Project Builder rozpoczynają teraz swoje działanie bezpośrednio w chmurze. Rejestracja użytkownika i konfiguracja są łatwe, ponieważ są osadzone w Platformie EPLAN. Biblioteki i konfiguratory są dostarczane przez Microsoft Azure lub zapisywane w chmurze, dzięki czemu każdy zaangażowany ma dostęp do najbardziej aktualnego stanu projektu z dowolnego miejsca na świecie. Jest to najnowocześniejsza metoda pracy. Dodatkową korzyścią dla firm jest to, że zarządzanie i czynności IT, takie jak tworzenie kopii zapasowych są przeniesione z użytkownika do chmury. Nie ma dzięki temu konieczności posiadania w firmie serwerów ani zatrudniania administratorów, a użytkownicy zawsze pracują z najnowszą wersją EPLAN Cogineer.

Więcej informacji: www.eplancogineer.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj