GrafCrunch, czyli dane dobrze pokazane

1015

Zaawansowana wizualizacja danych w czasach big data to wielki atut – analiza serii danych i trendów długookresowych pozwala na centralny wgląd w status sieci i wczesne wykrywanie niepokojących symptomów czy anomalii. Jak to zrobić, gdy dane pochodzą z wielu źródeł?

Najbardziej popularnym programem open-source do wizualizacji jest Grafana. Firma AdRem Software wypuściła jej odgałęzienie (fork) zwane GrafCrunch, które łączy tak dane z produktów open-surce, jak i dane z własnego programu NetCrunch, umożliwiając ich wyświetlanie na wielu ekranach równocześnie.

Wielu klientów NetCruncha nadal używa rozwiązań open-source do monitorowania nietypowych lub mniej popularnych źródeł danych. Pomagamy im w wizualizacji i analizie aspektów pracy ich sieci w taki sposób, jaki wybiorą. Wielu z nich pracuje od lat z Grafaną i z racji dużego wkładu pracy w jej konfigurację nie chcą z niej zrezygnować lub często nie mają innej opcji – mówi Elżbieta Mistachowicz, wiceprezes AdremSoftware. – GrafCrunch upraszcza współpracę między Grafaną i NetCrunchem, poszerzając i upraszczając możliwości analizy wielu aspektów pracy sieci.

Aktualna wersja GrafCruncha oparta jest na stabilnej wersji Grafana 2.6. i udostępniana jest z najnowszym NetCrunchem, czyli wersją 9.2. Rewolucyjne jest w niej to, że umożliwia podłączenie GrafCruncha nie tylko do jednego, a wielu serwerów NetCrunch i innych źródeł danych. Daje to dotychczas niedostępną możliwość pokazania zbiorczych danych z kilku serwerów na jednym ekranie. Pomocne to być może w przypadku, kiedy firma posiadająca NetCruncha ma oddziały w kilku krajach. Od teraz, w centrali na jednym monitorze wyświetlać się mogą ważne dla zarządu dane ze wszystkich lokalizacji równocześnie.

Wyżej opisana funkcja przydatna też jest firmom, które monitorowanie sprzedają jako usługę. Jeśli każdy klient będzie monitorowany przy pomocy NetCruncha, usługodawca w wygodny i przejrzysty sposób może tworzyć sumaryczny pulpit dla wszystkich serwerów na jednym ekranie, może też porównywać w ten sposób wybrane parametry i na tej podstawie wyciągać odpowiednie wnioski i tworzyć strategie działania.

Poza możliwością podłączenia do kilku serwerów NetCrunch i opcją umieszczania serii danych z wielu źródeł na jednym wykresie AdRem Software dodał również do systemu nową, usprawnioną funkcję wyboru zakresu czasu, elastyczny panel tabeli, wprowadził także więcej rodzajów jednostek dla osi diagramu (długość, wolumen, temperatura, ciśnienie itd.). Dla jeszcze lepszej przejrzystości działań producenci zastosowali opcje ukrywania serii z samymi wartościami zero z legendy i wskaźnika. Administrator może również elastycznie zmieniać wielkości panelu przez przeciąganie jego prawego dolnego rogu.

Dzięki możliwości wizualizacji w dodatku GrafCrunch nawet średniej wielkości firmy, które nie posiadają gigantycznych budżetów na IT, mogą pracować w bardzo przyjaznym środowisku do wizualizacji danych. Jest to również przydatna opcja dla integratorów sieciowych, którzy modernizują lub projektują serwerownie. Wcześniej takie możliwości wizualizacji dawały tylko bardzo drogie rozwiązania, dziś ten wysoki standard pracy dla administratorów dostępny jest w przystępnej cenie i realnie osiągalny dla średnich, a nawet małych firm.

Więcej informacji: AdremSoftware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj