Komputronik Biznes dla PHZ i ITH INTREX

981

Komputronik Biznes, integrator rozwiązań IT, przeprowadził kompleksową migrację środowiska IT w firmie PHZ i ITH INTREX Wanda Szperlińska. W ramach wdrożenia, które poprzedził szczegółowy audyt, wykorzystano m.in. serwery HPE ProLiant, macierz HPE MSA, oprogramowanie do wirtualizacji oraz system zasilania awaryjnego.

Firma PHZ i ITH INTREX Wanda Szperlińska działa na rynku od 1992 roku. Zajmuje się dostarczaniem rozwiązań i technologii do znakowania i etykietowania produktów, będąc liderem tej branży w Polsce. Aplikacje firmy są wykorzystywane w wielu sektorach przemysłowych.

Wstępna analiza sytuacji pokazała, że istniejąca infrastruktura IT nie była już w stanie zadowalająco obsłużyć wszystkich procesów w ciągle rozwijającym się przedsiębiorstwie. Stąd decyzja o kompleksowej przebudowie środowiska informatycznego, którą poprzedził kompleksowy audyt sprzętu i dotychczas wykorzystywanych rozwiązań.

Preferujemy holistyczne i indywidualne podejście do każdego projektu, dlatego przed przygotowaniem konkretnych propozycji zawsze staramy się dokładnie analizować procesy biznesowe tak, aby wybrane rozwiązania usprawniały bieżącą działalność firmy – komentuje Jakub Sierak, Dyrektor Zarządzający Komputronik Biznes. Nie inaczej było w tym przypadku. Opracowaliśmy kompleksowy plan migracji zasobów naszego Klienta do nowego środowiska, zapewniając łatwiejsze zarządzanie procesami oraz bezpieczeństwo danych – dodaje.

Projekt przebudowy środowiska informatycznego opierał się o serwery HPE ProLiant 9 generacji oraz macierz HPE MSA. Dodatkowo wdrożono oprogramowanie do wirtualizacji, systemy zasilania awaryjnego i oprogramowanie biurowe. Doradcy i inżynierowie Komputronik Biznes zajęli się dostawą i montażem sprzętu, instalacją i migracją, a także wykonaniem testów powdrożeniowych.

Dzięki wirtualizacji, ilość sprzętu została zminimalizowana do dwóch serwerów, co zapewnia nam oszczędność energii i powierzchni. Sprzęt marki Hewlett Packard Enterprise oraz oprogramowanie zaproponowane przez Komputronik Biznes pozwoliło wyeliminować potencjalne źródła przestojów i zakłóceń w działaniu procesów w naszej firmie – podsumowujePrzemysław Kirchner, Szef Działu IT PHZ i ITH INTREX Wanda Szperlińska

Migracja do nowego środowiska trwała około tygodnia, a uruchomienie nowej infrastruktury nie spowodowało żadnych przestojów w codziennej pracy.

Jesteśmy przekonani, że nie był to nasz ostatni wspólny projekt z firmą Komputronik Biznes – komentuje Katarzyna Augustyniak, Dyrektor Generalna PHZ i ITH INTREX Wanda Szperlińska

źródło: CORE PR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj