Nowe rozwiązania Panasonic dla systemów zabezpieczeń

958

Panasonic przedstawił podczas tegorocznych targów IFSEC inteligentne rozwiązania dedykowane systemom dozorowym. Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa, jak też ograniczenie kosztów utrzymania systemu CCTV.

Wśród nowości znalazła się technologia maskowania osób, rozwiązania do bezpiecznej komunikacji, inteligentnego kodowania, powłoka przeciwdeszczowa, a także technologia zmiennej jakości obrazu VIQS (ang. Variable Image Quality in Specified Area) oraz technologia rozpoznawania twarzy. Wszystkie zostały zaprojektowane z myślą o obniżeniu całkowitego kosztu utrzymania systemu dozorowego.

Technologia inteligentnego kodowania generuje oszczędności poprzez zmniejszenie limitów przepustowości i ilości dostępnej pamięci aż o 70 proc. Z kolei powłoka umożliwiająca usuwanie deszczu niemal całkowicie eliminuje potrzebę konserwacji i czyszczenia obiektywu kamery.

Zaprezentowaliśmy unikalne technologie, które zastosowane w naszych produktach nie tylko podwyższają poziom bezpieczeństwa, ale także minimalizują koszty utrzymania. Klienci przeważnie zdają sobie sprawę z kosztów inwestycji w system dozorowy, ale często nie mają pełnego obrazu odnośnie kosztów obsługi i utrzymania całej sieci CCTV, szczególnie jeśli jest ona rozległa – mówi Gerard Fígols, European Head of Product Marketing w Panasonic Security..

Na targach zaprezentowano także najnowszy model kamery Aero-PTZ (WV-SUD638). Jest to najmocniejsza kamera dozorowa w ofercie Panasonic, przeznaczona do pracy w najcięższych warunkach atmosferycznych. Model posiada lekki korpus wykonany z włókna szklanego, dzięki czemu jest odporny na bezpośrednie działanie warunków atmosferycznych, jak na przykład słone powietrze obecne na nabrzeżach, mostach czy w portach.

Wytrzymała kamera WV-SUD638 oferuje obraz o rozdzielczości Full HD przy prędkości 60 kl./s. wraz z 30-krotnym zoomem optycznym. Aparat wyposażono w technologię hybrydowej stabilizacji obrazu i żyroskop, aby zminimalizować wpływ drgań zewnętrznych.

Urządzenie przystosowane jest do pracy na wysokości, morzu, a także przy nabrzeżach czy na mostach. Aero PTZ została także wyposażona w technologię „aktywnego wyczuwania” panujących warunków atmosferycznych. Dzięki niej wbudowane wycieraczki utrzymują obiektyw w czystości nawet podczas deszczu i śniegu, z kolei w przypadku niskich temperatur uruchamia ona ogrzewanie zapewniające optymalną temperaturę pracy dla wewnętrznych układów elektronicznych.

Więcej informacji na temat systemów zabezpieczeń Panasonic można znaleźć na stronie: http://business.panasonic.pl/systemy-zabezpieczen/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj