Nowość wśród drukarek 3D

949

Na rynku zadebiutowało nowe urządzenie do druku przestrzennego 3D, Accura Genius3D. Zaprojektowaną i wykonaną w Polsce drukarkę wyróżnia innowacyjny w skali światowej system filtracji powietrza –  SYNE. Urządzenie można kupić w sieci Komputronik od września 2016r.

Filtr SYNE to technologia filtracji powietrza wewnątrz zamkniętej komory roboczej w drukarce 3D. W przeciwieństwie do standardowo wykorzystywanych w tego rodzaju urządzeniach filtrów HEPA i ULPA, nie tylko usuwa on nieprzyjemny zapach towarzyszący pracy maszyny, ale też neutralizuje niepożądane substancje, powstałe w efekcie topienia materiałów termoplastycznych, z których tworzony jest wydruk.

Liczne badania wskazywały, że uwalniane podczas druku 3D opary mogą być niekorzystne dla zdrowia, dlatego też w trosce o komfort i bezpieczeństwo użytkowników, wdrożyliśmy w swoim urządzeniu Accura Genius3D innowacyjną technologię systemu filtracji SYNE – zauważa Tomasz Baron Business Unit Manager w Komputronik SA.

Urządzenie działa w oparciu o technologię drukowania Fused Filament Fabrication, czyli topienie materiałów termoplastycznych w maksymalnej temperaturze 250 °C. Zapewnia to dużą plastyczność materiałów i umożliwia ich wymianę w trakcie przygotowywania jednego projektu, np. gdy chcemy, by uzyskany model był kilkukolorowy. Rozdzielczość wydruku wynosi do 0,06 mm, natomiast precyzja pozycjonowania do 10 mikronów. Drukarka wyposażona jest w asystenta kalibracji platformy roboczej, dzięki czemu bez problemu wystartujemy z nowym projektem.

Accura Genius3D jest w pełni kompatybilna z powszechnie używanymi programami do przygotowania modeli, takimi jak Autodesk Inventor, Autodesk 3DS Max, Blender czy darmowy TinkerCad. Bez problemu możemy wykorzystać w niej także gotowe modele 3D, dostępne w darmowych bazach.

Drukarka jest wygodna w użytkowaniu. Wielkość urządzenia można wyrazić w parametrach 410 x 425 x 365 mm, z czego obszar roboczy wynosi 240 x 150 x 150 mm. Stabilna konstrukcja i stosunkowo niewielka waga 9 kilogramów pozwalają na swobodne przenoszenie drukarki. Co istotne, Accura Genius3D działa w pełni niezależnie od komputera. Aby dokonać wydruku wystarczy dołączona do zestawu karta SD. Opcja ta jest niezwykle wygodna, jeśli z urządzenia korzysta kilka osób.

Urządzenie ma nieograniczony czas pracy, zatem pozwala wykonywać nawet złożone projekty, których wydruk trwa kilka czy kilkanaście godzin. Jedyne, co trzeba wziąć pod uwagę, to prędkość wydruku, której nie można zmieniać w trakcie jednego zadania oraz konieczność sprawdzania drożności dyszy drukującej co 60 godzin pracy.

Specjalnie dla drukarki Accura przygotowano dedykowaną serię materiałów eksploatacyjnych  – tzw. filamentów PLA oznaczonych logo Accura. Gwarantują one doskonałą jakość wydruku i pozwalają na pracę urządzenia bez konieczności podgrzewania stołu roboczego. Niemal idealnie zachowana owalność z odchyleniem zaledwie o 0,01mm pozwala skutecznie uniknąć zacięć głowicy. Filamenty Accura dostępne są w 16 kolorach. W zależności od wielkości wydruku, można wybrać rolki 0,2 lub 0,8 kilograma.

W zestawie Accura Genius3D znajdują się także przydatne w eksploatacji elementy, takie jak: szpachelka, pinceta, klucze imbusowe, pilniki, okulary i rękawice ochronne oraz olej do konserwacji drukarki, a także oprogramowanie Cura pozwalające przetworzyć pliki .stl oraz .obj do wymaganego pliku .gcode wraz z instrukcją.

Źródło: komputronik.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj