Oprogramowanie Galileo 10.2 firmy Eaton – obecnie dostępne również z wizualizacją internetową bez konieczności znajomości HTML.

768

Firma Eaton prezentuje najnowszą wersję oprogramowania wizualizacyjnego: Galileo 10.2, które oferuje producentom maszyn i urządzeń możliwość dodatkowego skrócenia czasu tworzenia projektów i ich wdrażania. Oprogramowanie wspiera użytkowników paneli dotykowych XV100, XV300 i XP500 w zakresie programowania, obsługi, monitorowania i sterowania maszynami i systemami. Najnowsza wersja wprowadza wiele nowych funkcji, które są bezpośrednio dostosowane do wymagań przemysłu budowy maszyn. Pełna zgodność najnowszej wersji z poprzednimi, umożliwia użytkownikom wcześniejszych wersji bezpłatną aktualizację urządzeń i projektów.

Najważniejszą zaletą nowej wersji jest pełna integracja funkcji internetowej do obsługi i konserwacji. Umożliwia ona użytkownikom wizualizację i sterowanie maszynami nie tylko lokalnie na wyświetlaczu, ale również za pomocą urządzeń mobilnych i stacjonarnych, takich jak komputery, smartfony czy tablety. Galileo oferuje pełną funkcjonalność HTML5 i jest kompatybilny z wszystkimi ważniejszymi przeglądarkami, takimi jak Safari, Chrome i Firefox. Dla konstruktorów maszyn aktualizacja ta oznacza, że mogą oni tworzyć wyrafinowane wizualizacje za pomocą jednego kliknięcia – bez znajomości języka HTML5. Bezpieczeństwo systemu zapewnia podczas dostępu do Internetu szyfrowanie SSL.

Możliwość rozpoczęcia kilku sesji zapewnia dostęp do jednego urządzenia końcowego jednocześnie nawet pięciu użytkownikom. Znacznik systemowy IsWeb dostarcza informacji o tym, czy jest połączenie z Internetem. Można go monitorować z poziomu Galileo. Ponieważ wizualizacje internetowe i standardowe można dowolnie łączyć, możliwe jest tworzenie profili interfejsów zależnych od maszyny i od użytkownika. Na przykład konstruktor maszyn może zapewnić personelowi obsługi technicznej ich własny profil, który zawiera wszystkie istotne elementy niezbędne do konserwacji i monitorowania, podczas gdy przy codziennej obsłudze stosowany będzie profil operatora.

Innym ważnym celem aktualizacji jest znaczne zwiększenie produktywności podczas tworzenia projektu oraz rozszerzenie przyjaznej dla użytkownika koncepcji operatorskiej Galileo 10. Wszystko to zostało zrealizowane dzięki automatycznemu rozpoznawaniu obiektów, inteligentnym technologiom „przeciągnij i upuść”, zaawansowanym funkcjom kontenerów i wykorzystaniu stylów, a w szczególności nowemu narzędziu tabeli znaczników (Tag Table). Tag Table wyświetla wszystkie istotne obiekty i zmienne wraz z ich właściwościami w przejrzyście ułożonej tabeli. Pozwala to użytkownikom na błyskawiczne wykrywanie rozbieżności i aktualizację oraz uzupełnianie dowolnej liczby elementów bezpośrednio za pomocą tabeli zamiast wywoływania i zmieniania każdego zestawu danych z osobna. Rezultatem jest wzrost wydajności i jakości.

Nowe funkcje wspomagają automatyków w tworzeniu nowoczesnych, atrakcyjnych rozwiązań wizualizacyjnych. Obejmuje to integrację programu First Class Video Player, możliwość podłączenia kamery internetowej oraz obsługę skalowalnej grafiki wektorowej (pliki (SVG) i animowanych plików GIF.

„Nowe możliwości oprogramowania Galileo 10.2 z dostępem do Internetu, zwiększoną wydajnością i rozszerzoną funkcjonalnością przenoszą standard wizualizacji maszyn na kolejny poziom”, wyjaśnia Holger Heck, kierownik działu zarządzania produktami w firmie Eaton.

Nowe funkcje systemu Galileo 10.2 są obecnie dostępne dla konstruktorów maszyn i urządzeń przy użyciu nowoczesnych paneli dotykowych XV300 i XP500.

Więcej informacji dostępnych jest na stronach www.eaton.eu/galileo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj