Schneider Electric i Claroty nawiązują globalną współpracę partnerską

1094

Firma Claroty, tworząca innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony sieci OT (Operational Technology), oraz Schneider Electric nawiązują współpracę partnerską, której celem jest rozwiązanie problemów z bezpieczeństwem i udostępnienie cyberzabezpieczeń infrastruktury przemysłowej na całym świecie.

Zgodnie z warunkami porozumienia Claroty udostępni klientom Schneider Electric swoje rozwiązanie do monitorowania sieci OT/ICS i wykrywania ataków w czasie rzeczywistym w ramach programu partnerskiego CAPP. Platforma firmy Claroty zapewni klientom Schneider Electric możliwość i funkcje monitorowania sieci ICS/OT w czasie rzeczywistym. Claroty dołącza tym samym do programu partnerskiego CAPP (Collaborative Automation Partner Program) koncernu Schneider Electric.

Platforma firmy Claroty prewencyjnie zabezpiecza przemysłowe systemy kontroli i nieprzerwanie monitoruje sieci przemysłowe pod kątem występowania zagrożeń bezpieczeństwa. Dzięki bezpiecznemu dostępowi zdalnemu właściciele zasobów mogą wdrożyć strategie służące kontrolowaniu dostępu pracowników i innych osób do systemów o znaczeniu krytycznym, a także rejestrować sesje. Rozwiązanie do nieprzerwanego monitorowania zagrożeń generuje szczegółowe informacje o stanie zasobów w sieci przemysłowej, znajduje błędy w konfiguracji, monitoruje ruch między zasobami oraz wykrywa anomalie, które mogą świadczyć o obecności szkodliwego oprogramowania. Kontekstowe powiadomienia udostępniają pracownikom zakładu i osobom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo istotne informacje przydatne podczas podejmowania decyzji dotyczących efektywnego śledzenia, reagowania na zdarzenia oraz odtwarzania po awarii.

Ta współpraca partnerska pozwoli na dodanie do oferty kompleksowych cyberzabezpieczeń firmy Schneider Electric kluczowego komponentu, który zapewni ochronę produktów podłączonych do sieci w ramach architektury EcoStruxure™. Architektura ta, opracowana przez firmę Schneider Electric, jest otwartą i zgodną operacyjnie architekturą systemu z obsługą Internetu rzeczy (IoT). Udostępnia innowacyjne rozwiązania na każdym poziomie — od podłączonych produktów, przez lokalne zarządzanie, po aplikacje i narzędzia do analizy danych i usługi — umożliwiając skalowalne projektowanie i eksploatację połączonych systemów o najlepszych w swojej kategorii cyberzabezpieczeniach wbudowanych w każdą warstwę.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że klienci pilnie potrzebują naszej pomocy w ulepszaniu ich programów ochrony i cyberzabezpieczeń — powiedział David Doggett, dyrektor ds. cyberbezpieczeństwa w dziale obsługi sektora przemysłowego (Industry Business) w firmie Schneider Electric. — Jednym z działań zmierzających do zaspokojenia tych potrzeb jest nawiązanie współpracy partnerskiej z firmą Claroty i udostępnienie naszym klientom narzędzia do monitorowania sieci i wykrywania anomalii w czasie rzeczywistym.

Firmy Schneider Electric i Claroty wspólnie przeprowadziły rygorystyczne testy sprawdzające zgodność operacyjną rozwiązania. Claroty jest głównym partnerem w zakresie systemów do monitorowania bezpieczeństwa sieci w ramach programu partnerskiego CAPP. Program ten umożliwia firmie Schneider Electric oferowanie kompletnych rozwiązań dla przedsiębiorstw dzięki włączaniu do własnej oferty innowacyjnych technologii opracowanych przez partnerów.

Pasywne techniki wykrywania włamań do sieci mają krytyczne znaczenie dla tych aplikacji, w przypadku których dostępność systemu jest najważniejsza — dodaje Doggett. — Platforma firmy Claroty pozwoli wzmocnić rozwiązania chroniące przed znanymi cyberatakami zdolnymi do pokonania istniejących zabezpieczeń granic sieci. Technologia ta może również służyć do powiadamiania operatorów sieci o nowych wektorach ataków lub o atakach inicjowanych przez osoby, które mają dostęp do sieci, z użyciem istniejących narzędzi i poświadczeń.

Najważniejszą cechą platformy Claroty jest możliwość poruszania się po najgłębszych poziomach protokołów sieci przemysłowych bez niekorzystnego wpływu na system. Umożliwia to użytkownikom bezpieczne wykrywanie anomalii oraz zabezpieczenie złożonych i wrażliwych sieci przemysłowych. Tradycyjne oprogramowanie zabezpieczające często wykorzystuje aktywne zapytania lub wymaga ingerencji w obrębie sieci, co w efekcie powoduje zakłócenie jej działania. Platforma Claroty wykorzystuje natomiast metodę pasywnego monitorowania sieci, aby w bezpieczny sposób kontrolować ruch bez ryzyka przerw w jej pracy.

Podjęliśmy wyzwanie mające na celu szybkie wprowadzenie od dawna wyczekiwanych zmian w cyberzabezpieczeniach przemysłowych sieci sterujących — powiedział Amir Zilberstein, dyrektor generalny firmy Claroty. — Wiemy, że jest to złożony problem, który najlepiej rozwiązać w ujednolicony i zdecydowany sposób, dlatego dostawcy zabezpieczeń, tacy jak Claroty, wspólnie pracują wraz z najlepszymi producentami sprzętu. Współpraca partnerska z firmą Schneider Electric oraz udostępnienie naszych rozwiązań w ramach jej architektury EcoStruxure zapewniającej wszechstronny system cyberzabezpieczeń pomoże maksymalnie zwiększyć zasięg i bezpośredni wpływ na przedsiębiorstwa z branży przemysłowej.

Źródło: www.schneider-electric.pl