Sztuczna inteligencja w XPRIMER – prawdziwy skok technologiczny

153

Firma eq system, lider w zakresie doradztwa i wdrożeń systemów IT, otrzymała dofinansowanie ze Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości na projekt badawczo-rozwojowy Sztuczna inteligencja w XPRIMER.

Sztuczna           inteligencja            w           XPRIMER         –          eq          system          o          projekcie:

https://www.eqsystem.pl/news/sztuczna-inteligencja-w-xprimer/

Kiedy rodzi się pomysł na projekt, o jakim świat jeszcze nie słyszał?

Gdy widzi się zawrotną karierę użytecznych, opartych na doświadczeniach użytkowników rozwiązań (UX). I gdy na co dzień pracuje się przy wdrażaniu narzędzi, przy których najwięcej czasu zajmuje dopasowanie ich do użytkowników.

Tak właśnie powstał projekt Sztuczna inteligencja w XPRIMER, którego oficjalna nazwa to Opracowanie innowacyjnego w skali międzynarodowej, adaptacyjnego systemu informatycznego do zarządzania procesami z obszarów produkcji i HR, bazującego na mechanizmach maszynowego uczenia oraz sztucznej inteligencji. Oznacza to, ni mniej, ni więcej, wzięcie pod lupę pracy użytkowników w systemach informatycznych.

Gdzie tu miejsce na sztuczną inteligencję?

Użytkownicy zostaną podzieleni na grupy opisane zakresami parametrów – na tej podstawie powstaną persony, które będą głównym przedmiotem badań i profilowania systemu. Co ważne, staną się też źródłem informacji dla mechanizmów uczących się. Dzięki analizie zachowań person będzie możliwa personalizacja i optymalizacja narzędzi, z których korzystają użytkownicy.

Co zmieni ten projekt?

Nadrzędne cele to produktywność i efektywność – zarówno systemów informatycznych, jak i ich użytkowników. Każdy – mężczyzna, kobieta, osoba starsza czy z niepełnosprawnościami – może z nich korzystać w równie szybki i komfortowy sposób. Dopasowany interfejs, wygoda wypełniania wniosków pracowniczych, proponowanie działań na podstawie wcześniejszych aktywności – to rzeczywiście melodia przyszłości, ale tej, którą właśnie tworzy projekt Sztuczna inteligencja w XPRIMER.

Składa się z czterech etapów: dwóch badawczych i dwóch rozwojowych. Pierwsze prace ruszą już w lipcu tego roku, ostatnie działania zaplanowane są na połowę 2021r.

Źródło: Eq System