Toughbook CF-D1 MK3 – flagowy tablet przemysłowy od Panasonic w nowej wersji

1180

Panasonic zaprezentował nowy wzmocniony tablet Toughbook CF-D1 MK3. To udoskonalona wersja modelu przeznaczonego dla branży motoryzacyjnej służącego m.in. do diagnostyki pojazdów. W porównaniu do swojego poprzednika, nowe urządzenie oferuje większą wydajność, lepszą jakość ekranu i najnowszy system Windows 10 Pro, zaś pracę baterii wydłużono o 50 proc.

Toughbook CF-D1 został zaprojektowany dla profesjonalistów zajmujących się diagnostyką silników pojazdów i maszyn, a także dla służb ratowniczych i mundurowych, dla których jedną z kluczowych cech jest duży i przejrzysty ekranu do wyświetlania rysunków technicznych oraz map. Aby model spełniał wymagania nie tylko pracy w warsztatach, ale także w terenie, nową wersję wyposażono w baterię pracującą do 12 godzin bez podłączenia do zewnętrznego zasilania.

Tablet posiada panoramiczny ekran HD LCD o przekątnej 13,3 cala z podświetleniem LED. Został on zaprojektowany z myślą o obsłudze programów diagnostycznych w czasie rzeczywistym i ułatwieniu przeglądania danych telematycznych czy schematów. Za sprawą matrycy IPS (400 cd/m²) ekran zapewnia szerokie kąty widzenia i doskonałą ostrość. Dzięki temu doskonale sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, w najróżniejszych warunkach atmosferycznych. Rezystancyjny ekran dotykowy może być obsługiwany nawet gdy jest mokry, w grubych rękawicach roboczych, jak również za pomocą specjalnego pióra.

Najnowszy Toughbook CF-D1 zapewnia większą wydajność przy mniejszym zużyciu energii niż podobne urządzenia tej klasy. Jest wyposażony w procesor 6 generacji Intel Core i5-6300U vProTM (3 MB pamięci podręcznej, 2,4 GHz do 3,0 GHz się z technologią Intel® Turbo Boost) oraz w system operacyjny Windows 10 Pro. Jednocześnie istnieje możliwość zainstalowania wcześniejszej wersji systemu – Windows 7 Professional, dla którego oferowane jest przedłużone wsparcie (w tym dla systemu Windows 7 Skylake).

Za funkcje komunikacyjne odpowiada moduł Intel Dual Band Wireless-AC 8260 WLAN, a także Bluetooth v4.1. Ponadto Toughbook wyposażono w kamerę tylną o rozdzielczości 5 megapikseli, która umożliwia sporządzanie dokładnej dokumentacji z procesów diagnostycznych czy też utrwalenie dokumentów papierowych w postaci elektronicznej.

– Klienci z branży automotive to kluczowi odbiorcy wzmocnionych urządzeń z linii Toughbook i Toughpad. Właśnie dlatego postanowiliśmy zmodernizować jeden z naszych flagowych modeli przemysłowych, przeznaczony specjalnie dla serwisów i firm motoryzacyjnych. Wzięliśmy pod uwagę opinie i potrzeby specjalistów z branży, zwiększyliśmy moc obliczeniową, wydłużyliśmy czas pracy baterii i poprawiliśmy jakość ekranu, by dopasować model do oczekiwań użytkowników – mówi Jacek Wielgus, Partner Account Manager – CEE Region w Panasonic Computer Product Solutions.

Aby spełnić wszystkie potrzeby techników diagnostycznych, urządzenie posiada konfigurowalny potrójny port. Dzięki temu Toughbook CF-D1 MK3 jest w stanie obsługiwać dowolne specjalistyczne interfejsy do transmisji danych diagnostycznych, np. interfejs szeregowy, VGA, drugi port LAN lub do dwóch wytrzymałych złączy USB. Mogą być one łatwo skonfigurowane i dostosowane do indywidualnych wymagań.

Toughbook CD-D1 MK3 spełnia najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa. Oferuje opcjonalną technologię Intel® AMT, vProTM, pozwalającą działom IT zdalnie chronić urządzenie, posiada blokady bezpieczeństwa i czytnik Smartcard (opcjonalnie).

O wysokiej wytrzymałości urządzenia świadczy stopień ochrony IP65, oznaczający całkowitą odporność na kurz oraz zalanie strugą wody. Tablet wytrzymuje też upadek z wysokości do 90 cm.

Toughbook CF-D1 MK3 jest dostępny u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic w cenie od 12 500 zł netto.

źródło: United PR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj