Letnia promocja na kamery termowizyjne testo 875!

78

Przez ostatnie lata kamery termowizyjne głównych odbiorców znalazły w szerokiej branży przemysłowej, gdzie jako przenośne urządzenia wielofunkcyjne pozwalają na szybkie i precyzyjne wykrywanie uszkodzeń instalacji, systematyczne monitorowanie podzespołów na halach produkcyjnych, jak również weryfikację działania instalacji elektrycznych. Diagnostyka ta zwiększa znacząco szanse na ograniczenie kosztów produkcji z zachowaniem ciągłości pracy bez wymuszonych przestojów.

 

Nowa generacja kamer testo 875i to odpowiedź firmy Testo na wciąż rosnące zapotrzebowanie rynku termowizyjnego w ostatnich latach. Potrzeba wykonywania zdjęć termowizyjnych o zwiększonych dokładnościach z wysoką rozdzielczością daje szanse na wykorzystanie kamer termowizyjnych jako urządzeń wielofunkcyjnych zarówno w budownictwie, jak i w przemyśle. Testo 875i to wysoka czułość termiczna (do 50mK), wbudowany aparat cyfrowy (testo 875-2i) i zakres pomiarowy do 350°C. W połączeniu z szerokokątnym obiektywem 32°x23° kamera pozwala na szybkie i precyzyjne badanie węzłów łożyskowych, przekładni i silników elektrycznych, weryfikację pracy podstacji, rozdzielni czy szaf sterowniczych, diagnostykę baterii kondensatorów, jak również wykrywanie przeciążeń elektrycznych występujących w instalacjach.

 Instalacje elektryczne – weryfikacja pracy podstacji, rozdzielni i szaf elektrycznych…

 

W odniesieniu do energetyki i utrzymania ruchu głównym problemem stawianym przez użytkownikiem są przeciążenia instalacji, a co za tym idzie występowanie przegrzań związanych z nadmiernym obciążeniem prądowym lub wysoką rezystancją występującą na obwodach. Nierównomierne obciążenia, uszkodzenia izolacji czy zbyt wysokie natężenie prądu powoduje znaczące zmiany termiczne na instalacji co może skutkować występowaniem awarii i przestojami w funkcjonowaniu instalacji, czyli generowaniem dodatkowych kosztów…

 Instalacje mechaniczne – łożyska, silniki elektryczne, pasy napędowe…

   W dziale mechaniki dość często mamy do czynienia z występowaniem niepożądanych tarć lub obciążeń komponentów czego efektem są znaczne wahania temperatur na funkcjonujących podzespołach. O ile współczesna technologia pozwala nam sobie radzić z takimi problemami, to jak ustrzec się usterki w modułach w których występuje brak przenoszenie obciążeń i tarć przez smary? Jak zdiagnozować złe chłodzenie w układach mechanicznych, niewspółosiowość i problemy z przekładniami czy łożyskami? Tylko dzięki termowizji. Dzięki wysokiej czułości kamery Testo 875i sięgającej <50mK możliwe jest wykrycie nawet najmniejszych różnic temperaturowych na instalacjach co pozwoli na wczesne wykrycie powstającej usterki i podjęcie działań naprawczych.

 

W dzisiejszych czasach przemysł wykorzystuje tylko część możliwości ofertowanych przez najnowsze modele kamer termowizyjnych. Z równym uznaniem są one stosowane w budowlance przy wykrywaniu wad izolacji termicznej budynków, centralnego ogrzewania, przeciążeń na instalacjach i zawilgoceń w pomieszczeniach. Krok po kroku w świat termowizji wchodzi również sektor naukowo-badawczy, gdzie szczególne znaczenie ma połączenie wysokiej rozdzielczość detektora 640×480 pikseli i czułości termicznej <30mK. Laboratoryjne pomiary rozkładu temperatury na powierzchniach układów scalonych nie stanowią już żadnego wyzwania. Wszystko to czyni kamery termowizyjne unikalnymi narzędziami pomiarowymi, znajdującymi zastosowanie w najbardziej wymagających zastosowaniach stawianych przed współczesnym użytkownikiem.

Instalacje fotowoltaiczne

W przypadku fotowoltaiki termowizja znalazła zastosowanie przy weryfikacji pracy całej instalacji fotowoltaicznej, przegrzewania poszczególnych ogniw, czy diod typu bypass. Z doświadczenia wiemy, że moduł fotowoltaiczny jest tak mocny, jak najsłabsze z jego ogniw w segmencie. Po wykryciu wadliwego ogniwa serwisant jest w stanie znacznie szybciej usunąć defekt co nam, jako użytkownikom pozwala na zaoszczędzenie dodatkowych kosztów wynikających z niesprawnej instalacji. Z drugiej strony należy wziąć pod uwagę warunki środowiskowe w których montowana była badana bateria. Zacienienie drzewami, uszkodzone ogniwo, śnieg, czy brud zalegający na ogniwach powoduje grzanie ogniw, zmniejszenie produkowanej energii i występowanie większych obciążeń co przy dłuższym czasie może powodować uszkodzenie ogniwa a w konsekwencji całej baterii.

Kamera testo 875i sprawa, że instalacja i odbiór nowych baterii staje się znacznie łatwiejszy. Jednym rzutem oka możemy zaobserwować przegrzewające się ogniwa,
co może być skutkiem mikropęknięć, uszkodzeń mechanicznych czy nieprawidłowego zlutowania poszczególnych podzespołów.

SuperResolution – dwukrotne zwiększenie rozdzielczości obrazu termowizyjnego!!!

Nowością na rynku jest opatentowana przez producenta – firmę Testo A.G. funkcja SuperResolution. Technologia ta pozwala na dwukrotne poprawienie rozdzielczości wszystkich kamer Testo, również tych już eksploatowanych. Przykładowo wykorzystując funkcję SuperResolution w kamerze Testo 875i o rozdzielczości detektora 160×120 pikseli, otrzymujemy na zdjęciu termowizyjnym 320×240 pikseli. Firmware urządzenia wykorzystuje obrazy powstające w kamerze na skutek naturalnych ruchów ręki podtrzymującej kamerę. W ciągu 0.5 s kamera rejestruje równocześnie 5 zdjęć o standardowej rozdzielczości i z wykorzystaniem odpowiedniego logarytmu zdjęcia zostają zapisywane już w podwyższonej rozdzielczości.

Profesjonalne oprogramowanie niezbędnym elementem każdej kamery termowizyjnej.

Znaczącym argumentem wybijającym firmę Testo AG ponad konkurencję jest oprogramowanie IRSoft. Program ten łączy w sobie niezwykle prostą i intuicyjną obsługę, rozbudowany interfejs i szeroką funkcjonalność dzięki czemu zaspokaja oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Co umożliwia?

  • wyszczególnienie dowolnej ilości punktów na zapisanym zdjęciu, w tym również Coldspot/Hotspot
  • wykonanie histogramu i 5 linii profilu
  • nakładanie obrazu termowizyjnego na obraz rzeczywisty
  • możliwość wprowadzania emisyjności i odbić dla całego zdjęcia, wybranej powierzchni i punktu
  • ręczna regulacja skali, limitów, izotermy
  • wykonanie raportu (10 pomocniczych formatów z możliwością edycji)

 Co więcej – corocznie Testo AG wprowadza i udostępnia do użytku swoim klientom aktualizację oprogramowania. Dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas lat sprzedaży, nasz program charakteryzuje znacząca przejrzystość, intuicyjna i prosta obsługa, jak też bardzo rozbudowane menu. Do dyspozycji użytkownika przekazujemy w pełni funkcjonalny program, bez potrzeby dokupowania dodatkowych bardziej rozbudowanych wersji. By wypróbować program – nic prostszego, na naszej stronie www.testo.com.pl udostępniliśmy do pobrania najnowszą wersję programu, pozostaje tylko pobrać go na swój komputer…  Wszystko to czyni kamery Testo unikalnymi narzędziami pomiarowymi, znajdującymi zastosowanie w najbardziej wymagających gałęziach przemysłu, energetyki czy też budownictwa. Więcej informacji na stronie: www.kamerytermowizyjne.net

Zapytaj o promocyjne ceny na kamery termowizyjne testo 875i!


Zapraszamy do współpracy.

Maciej Pudelski

Product Manager DivTI