ElektrodypH pozbawione szkła dla najwyższego bezpieczeństwa produktu

903

Najwyższe bezpieczeństwo produktu to podstawa, nie tylko w przemyśle spożywczym. Memosens CPS77D od Endress+Hauser to wysokiej klasy czujnik cyfrowy do zastosowań higienicznych, który jest odpowiedzią na potrzeby wymagających klientów.

Elektrody ISFET Memosens CPS77D oferują podwyższoną stabilność na procesy CIP w aplikacjach higienicznych.

Produkcja żywności o odpowiednio wysokiej jakości wymaga stosowania nowoczesnych technologii. Zastosowanie powszechnie znanych szklanych elektrod pomiarowych stworzonych do tego celu, nie przynosi korzyści w tym przypadku. Potencjalne uszkodzenie i możliwość zanieczyszczenia całej partii produktu drobinami szkła to podstawowe zagrożenie. Elektrody ISFET Memosens CPS77D eliminują to  ryzyko, a dodatkowo mogą pracować stabilnie w większej ilości cykli czyszczenia chemicznego CIP, niż jakiekolwiek inne dotąd znane elektrody tego rodzaju.

Eliminacja ryzyka pęknięcia szkła     

ElektrodypHElektrody Memosens CPS77D są idealnie dopasowane do pomiarów pH w aplikacjach higienicznych i sterylnych w produkcji żywności oraz przemyśle biotechnologicznym, gdzie unika się stosowania szkła. Czujnik posiada trwały korpus wykonany z PEEK, co skutecznie eliminuje ryzyko zanieczyszczenia produktu szkłem, jednocześnie zapewniając najwyższą jakość produktu.

Wzrost produktywności zakładu

Memosens CPS77D może pracować w instalacji i przejść przez aż 25 cykli czyszczenia CIP i dlatego cechuje się znacznie zwiększoną  stabilnością w porównaniu z dotąd znanymi i stosowanymi konwencjonalnymi elektrodami ISFET.  Dostarcza stabilne i powtarzalne wartości pomiarów, nawet po procesach sterylizacji i autoklawowania w temperaturze do 135 C.

Bezpieczeństwo poprzez certyfikowany, higieniczny design

Czujnik jest idealnie skonstruowany i wykonany tak, by spełnić ścisłe wymagania aplikacji higienicznych. Dzięki nowemu projektowi oraz zwiększonej powierzchni chip’a pomiarowego z polem półprzetwornikowym, elektroda daje się jeszcze łatwiej czyścić w porównaniu z poprzednimi wersjami. Dostarczana jest z niezbędnymi dopuszczeniami higienicznymi dla przemysłu spożywczego i biotechnologicznego, włącznie z deklaracją czystości TSE/BSE.  Włącznie z odpornym na bakterie i zatrucia żelem referencyjnym Memosens CPS77D gwarantuje stabilne pomiary. Dodatkowo elektroda dzięki mikroporwatej struktrurze ceramicznej diafragmy oferuje najwyższą odporność na migrację bakterii.

Dowiedz się więcej: Endress+Hauser Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj