FLIR przedstawia oprogramowanie Thermal Studio dla operatorów kamer termowizyjnych do automatycznego przetwarzania zdjęć termowizyjnych

1022

Firma FLIR Systems, Inc. (NASDAQ: FLIR) przedstawiła dziś FLIR Thermal Studio, czyli oprogramowanie do analizy obrazów termicznych i tworzenia raportów, stworzone do zarządzania dużą ilością zdjęć i filmów termowizyjnych. Oprogramowanie zaprojektowano z myślą o operatorach kamer termowizyjnych, którzy korzystają z ręcznych urządzeń firmy FLIR, kamer do optycznego obrazowania gazów (OGI) oraz bezzałogowych systemów lotniczych (UAS) z kamerami termowizyjnymi. Zaawansowane możliwości przetwarzania i automatyzacji FLIR Thermal Studio wprowadzono w celu usprawnienia pracy i zwiększenia wydajności.

FLIR Thermal Studio oferuje nowe funkcje pomiarowe, zaawansowane możliwości tworzenia formuł oraz specjalne szablony analityczne dla profesjonalistów w dziedzinie termografii. W przeciwieństwie do podobnego oprogramowania innych firm, które wymaga od użytkowników przetwarzania pojedynczych zdjęć, ten innowacyjny program umożliwia obróbkę dużych partii zdjęć lub filmów termowizyjnych za pomocą kilku kliknięć. Technicy korzystają z FLIR Thermal Studio dla usprawnienia przetwarzania zdjęć, co oznacza, że operatorzy systemów UAS, którzy zapisują tysiące obrazów podczas jednego przelotu, będą mogli błyskawicznie edytować lub wyodrębniać dane o gorących punktach, a następnie eksportować je do dalszej analizy.

Nowe oprogramowanie daje również zaawansowane możliwości przetwarzania, dlatego użytkownicy mogą szybko uzyskać wgląd w zgromadzone dane. Tryb wysokiej czułości i tzw. pixel binning dla lepszej wizualizacji gazu z plików .SEQ i .CSQ może pomóc technikom OGI do oznaczania wycieków gazu w ruchu na podstawie filmów. Dzięki zaawansowanym funkcjom pomiarowym i obliczaniu zasięgu specjaliści ds. utrzymania ruchu mogą szybko tworzyć raporty specjalne – nawet 100 stron w czasie poniżej minuty.

FLIR Thermal Studio przyspiesza nawet najbardziej złożone przetwarzanie zdjęć i filmów termowizyjnych po zakończeniu produkcji, a ponadto umożliwia korzystanie z wieloźródłowych wykresów i obliczeń formuł, eksport w wielu formatach oraz opatentowaną przez firmę FLIR technologię Multi Spectral Dynamic Imaging (MSX®), która nakłada szczegóły ze światła widzialnego na obrazy termowizyjne. Program ma ponad 20 wersji językowych i jest kompatybilny z systemami Windows 7, 8 i 10 bez konieczności korzystania z pakietu Microsoft Office.

FLIR Thermal można pobrać już dziś jako bezpłatną wersję próbną. Aktualizacja do pełnej funkcjonalności kosztuje 899 EUR. Dodatkowo FLIR oferuje rabat w wysokości 300 EUR dla posiadaczy ważnych licencji FLIR Tools+ i Reporter. Więcej informacji na temat FLIR Thermal Studio można znaleźć na stronie www.flir.com/thermal-studio

Oficjalny dystrybutor FLIR w Polsce: www.kameryir.com.pl

Źródło: FLIR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj