W ramach swojego edukacyjnego projektu Fluke Academy firma Fluke przygotowała na jesień serię seminariów, skierowanych do techników i inżynierów utrzymania ruchu, elektryków, elektroników, kierowników zakładów, inspektorów ds. energii, wykonawców prac elektrycznych i obiektowych, inżynierów i techników pomiarowych oraz wszystkich specjalistów chcących podnieść swoje kwalifikacje.
Zupełnie nowym pomysłem firmy na przyciągnięcie do Akademii nowych uczestników są płatne dwudniowe seminaria, z mocno pogłębioną częścią praktyczną. Planowane na okres wrzesień – grudzień seminaria dotyczyć będą przede wszystkim tematyki pomiarów termowizyjnych oraz kalibracji procesów przemysłowych; odbędą się w Uniejowie, Katowicach, Płocku, Krynicy Zdrój i Rzeszowie.
Pierwsze z powakacyjnego cyklu seminariów odbędzie się 3-4 września w Uniejowie, pod hasłem „Termowizja – teoria i praktyka”. Będzie to pierwsze płatne seminarium w ramach Fluke Academy.
– Po rozmowach z uczestnikami naszych bezpłatnych seminariów, jak i z wieloma profesjonalnymi użytkownikami produktów naszej marki, zdecydowaliśmy się wprowadzić do Akademii także formułę płatnych seminariów dwudniowych, z mocno pogłębioną częścią praktyczną i materiałami szkoleniowymi przygotowanymi na bazie certyfikowanych szkoleń Level I. W trakcie szkolenia każdy z modułów zostanie zakończony częścią praktyczną, z kamerami termowizyjnymi zapewnionymi przez organizatora – wyjaśnia Krzysztof Stoma, Field Marketing Manager CEE, Fluke Europe B.V.
Program seminarium w Uniejowie, pt. „Termowizja – teoria i praktyka” (3-4 września):
Dzień 1:
Podstawy termografii i właściwy pomiar. Wprowadzenie do świata termografii.
– Podstawy termografii
– Co to jest termografia
– Temperatura i energia (widmo EM)
– Tryby przekazywania ciepła
– Termin RAT
– Rodzaje kontroli: jakościowe a ilościowe
– Jak stworzyć idealny obraz termiczny
– Kompozycja
– Ustawianie ostrości
– Poziom i zakres (level&span)
– Paleta barwna
– Jak uzyskać idealny pomiar?
– Odległość i rozmiar obiektu
– Ustawienia aparatu: emisyjność i temperatura tła
Dzień 2:
Analiza i raportowanie
Podsumowanie wiadomości z pierwszego dnia szkolenia
– Wpływ obciążenia i środowiska zewnętrznego
– Warunki środowiskowe (wiatr/wentylacja, powietrze, wilgotność)
– Wpływ obciążenia
– Metodologie oceny wyników inspekcji
– Case studies dla różnych metod oceny
– Tworzenie raportów w oprogramowaniu
– Optymalizacja obrazu w oprogramowaniu
– Adnotacje i analizy w raportowaniu
– Tworzenie raportu
Kolejne szkolenie w ramach Fluke Academy odbędzie się 6 września w Katowicach (Hotel Silesian). To seminarium będzie bezpłatne i poświęcone tematyce prewencyjnego utrzymania ruchu w przemyśle (“Diagnostyka prewencyjna silników i napędów elektrycznych”).
Uczestnicy katowickiego seminarium dowiedzą się m.in.:
– W jaki sposób dokonywać diagnostyki falowników?
– Czym są i jak mierzyć prądy Sigma i prądy w przewodzie PE?
– Jak zmierzyć i uniknąć prądów łożyskowych?
– Jak interpretować dane z wibrometrów?
– Czy analizatorem sieci możemy zidentyfikować asymetrię wałów?
Następne ze szkoleń planowane jest na 9 października, odbędzie się w Płocku, jego tematem będzie “Kalibracja procesów przemysłowych”. Na seminarium zostaną poruszone zagadnienia związane z teorią kalibracji, uczestnicy będą też mieli okazję dokonywać wielu praktycznych pomiarów z wykorzystaniem symulatorów.
Końcówka roku to dwa płatne seminaria, które odbędą się w Krynicy i w Rzeszowie.
Dwudniowe seminarium w Krynicy odbędzie się w dniach 4-5 grudnia, pod hasłem „Termowizja – teoria i praktyka” i będzie realizowało program szkoleniowy analogiczny do wrześniowego seminarium w Uniejowie.
Z kolei seminarium w Rzeszowie odbędzie się 6 grudnia, z tematem „Kalibracja procesów przemysłowych” i programem analogicznym do programu październikowego seminarium w Płocku.