Fluke wprowadza na rynek nowe ulepszone kamery termowizyjne serii PRO

921

Fluke wprowadza do sprzedaży nowe kamery Ti480 i Ti450 z serii PRO, zapewniające jeszcze wyższą jakość obrazów w podczerwieni. Zwiększona czułość czujnika wewnętrznego nowych kamer pomaga rejestrować mniejsze różnice temperatur powierzchni, dzięki czemu można znacznie łatwiej wizualizować wyniki.

Kamery termowizyjne Fluke Ti480 i Ti450 z serii PRO zostały zoptymalizowane, aby ułatwić technikom, inżynierom i elektrykom szybsze znajdowanie źródłowych przyczyn problemów, poprzez wykrywanie gorących i zimnych punktów oraz różnic pozornych temperatur powierzchni z większą dozą pewności.

Główne ulepszone funkcje nowych kamer termowizyjnych Fluke z serii profesjonalnej to m.in.:
Większa czułość czujnika. Zwiększona czułość czujnika wewnętrznego kamery pomaga rejestrować mniejsze różnice temperatur powierzchni, dzięki czemu można łatwiej wizualizować wyniki. Dzięki większej dokładności pomiarowej i szerszemu zakresowi dynamicznemu temperatur kamery Ti450 PRO (do 1500°C przy czułości termicznej wynoszącej zaledwie 25 mK) można zbierać precyzyjne informacje umożliwiające podejmowanie świadomych decyzji, które zapewniają firmie większy zwrot z inwestycji.

Ostrzejsze obrazy ułatwiające diagnozowanie problemów. Usprawnienia w oprogramowaniu sprzętowym kamer Fluke Ti480 i Ti450 z serii PRO pozwalają na wyświetlanie na ekranie ostrzejszych obrazów w podczerwieni, z wyraźniejszym zróżnicowaniem kolorów, dzięki czemu lepiej widać różnice temperatur. Kamery termowizyjne z serii PRO pokazują odchylenia od standardowych temperatur i przekazują informacje o problemach zespołowi za pomocą wielu znaczników Delta-T (ΔT). Pozwala to wykrywać i analizować problemy związane z temperaturą z większą pewnością.

Zmodernizowany interfejs użytkownika. Ulepszony, sprawdzony interfejs ekranu dotykowego kamer Fluke Ti480 i Ti450 z serii PRO jest teraz jeszcze szybszy i łatwiejszy w obsłudze. Wyświetlacz ma nowoczesny wygląd i umożliwia pokazywanie wielu znaczników prostokątnych w ramach wbudowanych funkcji kamery. Ułatwia on zespołowi szybkie określanie temperatur minimalnych/maksymalnych dla obszaru, w którym znajduje się urządzenie lub zespół urządzeń. Aby zapewnić jeszcze lepszą jakość wyświetlania, kamery mają nową paletę kolorów oraz szerszą gamę odcieni koloru żółtego i zielonego, co ułatwia rozpoznawanie różnic temperatur.
Większa elastyczność w zakresie wizualizacji obiektów dzięki obiektywom inteligentnym. Kamery termowizyjne Fluke Ti480 i Ti450 z serii PRO są teraz zgodne z większą liczbą inteligentnych obiektywów na podczerwień Fluke. Jeśli podczas inspekcji termograficznej zachodzi potrzeba zastosowania obiektywu makro, teleobiektywu lub obiektywu szerokokątnego, można założyć odpowiedni obiektyw, aby uzyskać lepsze ujęcie analizowanego obiektu. Inteligentne obiektywy Fluke można stosować wymiennie do różnych kamer bez potrzeby kalibracji.

Udostępnianie obrazów termograficznych za pomocą oprogramowania SmartView i Fluke Connect.
Dzięki usprawnieniom w zakresie oprogramowania sprzętowego i czułości termicznej kamer termowizyjnych Fluke Ti480 i Ti450 z serii PRO uzyskuje się większe możliwości tworzenia kompleksowych, profesjonalnych raportów z inspekcji termograficznych. Oprogramowanie SmartView® zapewnia specjalistom od badań w podczerwieni proste rozwiązanie do przeglądania obrazów termograficznych na urządzeniach mobilnych i komputerach stacjonarnych. Oprogramowanie Fluke Connect stanowi łatwy sposób na udostępnianie obrazów termograficznych, aby członkowie zespołu mogli je wyświetlać na smartfonach lub tabletach w celu współpracy i przeprowadzania analizy stanu urządzeń w czasie rzeczywistym.

Szczegółowe dane techniczne nowych kamer termowizyjnych Fluke:

Ti480 PRO: http://www.fluke.com/fluke/plpl/kamery-termowizyjne/Fluke-Ti480-PRO.htm?PID=82257
Ti450 PRO: http://www.fluke.com/fluke/plpl/kamery-termowizyjne/Fluke-Ti450-PRO.htm?PID=82256

Źródło: www.fluke.pl