Monitoring CCTV połączony z ochroną prywatności dzięki nowej technologii Panasonic

1056

Panasonic wprowadził technologię maskowania osób dla systemów monitoringu wizyjnego. Jest ona dostępna w wybranych modelach kamer dozorowych, a także w postaci oprogramowania komputerowego, które można wykorzystać w dowolnym systemie CCTV. Dzięki rozwiązaniu możliwe jest monitorowanie pomieszczeń bez naruszania prywatności przebywających tam osób.

Technologia powstała w odpowiedzi na niemiecką ustawę federalną o ochronie danych, której celem jest zapewnienie prywatności ludzi podczas przetwarzania ich danych osobowych. To oznacza zakaz prowadzenia monitoringu, który pozwala na identyfikację poszczególnych osób. Co ważne, przepisy tej ustawy mają w przyszłości zostać wdrożone we wszystkich krajach UE.

Technologia maskowania osób firmy Panasonic korzysta z funkcji MOR (ang. Moving Object Removal) umożliwiającej maskowanie poruszających się obiektów. Została ona zaprojektowana tak, by system zabezpieczeń spełniał swoje zadanie i jednocześnie zapewniał ochronę prywatności pracowników i klientów.

– Technologia maskowania osób pozwala na ochronę prywatności, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo ludzi i całego obiektu. System powstał między innymi z myślą o firmach logistycznych, gdzie umożliwi monitorowanie łańcucha dostaw, nie naruszając przy tym praw pracowniczych. Rozwiązanie będzie także przydatne w placówkach handlowych i bankach, gdzie ciągły nadzór i zapewnienie ochrony pracownikom oraz klientom jest konieczne – mówi Gerard Figols, Product Marketing Manager w Panasonic Security Solutions.

Technologia maskowania osób jest dostępna dla kamer Panasonic serii 3, 5 i 6, a także dla modeli WV-SFN480 i WV-SFV481. Z kolei użytkownicy, którzy mają zainstalowane inne kamery dozorowe mogą skorzystać z technologii dzięki specjalnemu oprogramowaniu PC, które przeznaczone jest dla analogowych systemów CCTV Panasonic oraz kamer innych producentów.

Zarówno rozwiązanie dla kamer, jak i oprogramowanie komputerowe są już dostępne u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic.

Więcej informacji na temat systemów zabezpieczeń Panasonic na stronie: http://business.panasonic.pl/systemy-zabezpieczen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj