Nowa generacja przemysłowych oscyloskopów ręcznych Fluke

853

Fluke wprowadza do sprzedaży na rynku polskim nową generację skopometrów – urządzenia ScopeMeter Fluke serii 120B. Po 17 latach liderowania rynkowi w kategorii 20MHz i 40 MHz przemysłowych oscyloskopów ręcznych, modele 123, 124 i 125 zostaną zastąpione modelami 123B, 124B i 125B – upraszczającymi testowanie oraz przyspieszającymi wyszukiwanie i usuwanie awarii elektromechanicznych. Oficjalna polska premiera nowej generacji tych urządzeń będzie miała miejsce już w najbliższych dniach podczas warszawskich targów Automaticon 2016.

Urządzenia elektromechaniczne stają się coraz bardziej zaawansowane i zawierają coraz więcej elementów cyfrowych. W 1997 roku firma Fluke wypuściła na rynek oscyloskopy ręczne ScopeMeter® serii 120, które szybko stały się standardem przemysłowym do rozwiązywania problemów z systemami elektromechanicznymi. Od tamtej pory zautomatyzowane urządzenia przemysłowe stały się bardziej wydajne i mniej awaryjne. Zwiększyły się także możliwości w zakresie ich łączności. Oznacza to jednak, że trudniej rozwiązywać związane z nimi problemy. Nie wystarczy wiedzieć, gdzie przeprowadzać analizy. Trzeba także wiedzieć, czego szukać. Wykorzystując opinie specjalistów do spraw konserwacji zajmujących się szeroką gamą sterowników cyfrowych i urządzeń przemysłowych, firma Fluke wprowadza nową serię skopometrów 120B. Zawierają one wiele funkcji upraszczających procedury testowe, dzięki czemu można szybciej rozwiązywać problemy i pozyskiwać informacje w celu podtrzymania funkcjonowania systemów.

Kompaktowy skopometr ScopeMeter®  z serii 120B to wzmocniony oscyloskop do przemysłowych obwodów elektrycznych oraz wyszukiwania i usuwania awarii elektromechanicznych oraz do konserwacji zapobiegawczej. Jest to zintegrowany, prosty w użyciu przyrząd pomiarowy, zawierający oscyloskop, multimetr oraz rejestrator pracujący  z dużą prędkością. ScopeMeter z serii 120B jest również zintegrowany z aplikacją mobilną Fluke Connect® oraz oprogramowaniem FlukeView® do skopometrów, co pozwala na rozszerzoną współpracę, analizę danych pomiarowych i archiwizację kluczowych informacji testowych. Przemysłowe przyrządy pomiarowe ScopeMeter z serii 120B mają innowacyjne funkcje wspomagające techników w szybszym wyszukiwaniu  i usuwaniu awarii oraz uzyskiwaniu odpowiedzi niezbędnych do utrzymania sprawności ich systemów, na przykład możliwość wyświetlania przebiegów za pomocą technologii wyzwalania i konfiguracji Connect and View™ oraz możliwość automatycznego przeglądania powiązanych pomiarów numerycznych za pomocą technologii Fluke IntellaSet™, a wszystko to bez ręcznej korekty pomiarów. Dzięki funkcji wykrywania zdarzeń przez rejestrator, przemijające sporadyczne zdarzenia są zapisywane i rejestrowane, co zapewnia łatwe przeglądanie i analizę.

Nowe skopometry sąw pełni kompatybilne z aplikacją Fluke Connect, wspomagającą pracę zespołu dzięki m.in.: połączeniom wideo ShareLive™ czy dostępowi do danych przechowywanych w chmurze (Fluke Cloud™). Jest to jedyny bezprzewodowy system pomiarowy, który pozwala na kontakt z zespołem bez opuszczania miejsca pracy.

Najważniejsze właściwości skopometrów ScopeMeter Fluke z serii 120B:

NAJWAŻNIEJSZE POMIARY: Przebiegi napięcia, natężenia i mocy z wartościami numerycznymi obejmującymi pomiary harmonicznych, rezystancji, diod, ciągłości i pojemności

MOŻLIWOŚĆ AUTOMATYCZNEGO REJESTROWANIA, PRZEGLĄDANIA I ANALIZOWANIA ZŁOŻONYCH PRZEBIEGÓW: Funkcja wyzwalania Connect and View™ automatycznie wyświetla przebiegi bez konieczności dopasowania amplitudy, podstawy czasu i ustawień wyzwalania, z kolei technologia Intellaset™ analizuje sygnał i automatycznie wyświetla kluczowe odczyty numeryczne, dzięki czemu wyszukiwanie i usuwanie awarii jest szybsze niż kiedykolwiek.

• Oscyloskop i multimetr cyfrowy z podwójnym wejściem

• Szerokość pasma oscyloskopu 40 MHz lub 20 MHz

• Dwa multimetry cyfrowe prawdziwej wartości RMS o maksymalnym wskazaniu 5000

• Rejestrator z podwójnym wejściem odczytujący przebieg oraz umożliwiający odczyt pomiaru, rejestrujący dane trendów i pomiary przez dłuższy czas

• Funkcja wykrywania zdarzeń przez rejestrator rejestruje przemijające, sporadyczne sygnały w powtarzalnych przebiegach do 4 kHz

źródło: ŁubuDubu PR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj