Nowa seria urządzeń FARO Laser Tracker Vantage wyznacza nowy standard mobilności, zdalnego sterowania, wytrzymałości i wartości

1503

FARO najbardziej zaufany dostawca trójwymiarowych rozwiązań pomiarowych i obrazujących w dziedzinach: metrologia przemysłowa, projektowanie produktów, BIM/CIM w budownictwie, bezpieczeństwo publiczne/badania kryminalistyczne oraz indywidualne rozwiązania i usługi 3D, poinformowała o wprowadzeniu nowej generacji trackerów laserowych.

Nowa seria FARO Laser Tracker Vantage wyznacza nowy standard w kwestii relacji wydajności do ceny, odpowiadając na wyzwania w dziedzinie pomiarów wielkogabarytowych, w tym, m.in., w pozycjonowaniu elementów składowych złożonych zespołów, kontroli części i zespołów, montażu i wyrównywaniu maszyn oraz inżynierii odwrotnej.

Seria FARO Vantage obejmuje dwa modele o wysokiej wydajności VantageE o zasięgu działania do 25 metrów i VantageS o zasięgu działania do 80 metrów. Obydwa kompaktowe modele oferują najlepszą w branży mobilność dzięki zintegrowanemu głównemu układowi sterowania (MCU). Szybkozmienne baterie eliminują konieczność zasilania prądem przemiennym, oraz potrzebę używania przewodów zasilających. Łączność Wi-Fi klasy przemysłowej zapewnia niezawodną komunikację bezprzewodową. Zestaw zawiera wiele zaawansowanych funkcji wraz z z pojedynczą walizką transportową, która umożliwia użytkownikowi łatwy transport urządzenia między miejscami pracy.

Nowa platforma FARO Laser Tracker Vantage jako pierwsza wykorzystuje funkcję FARO RemoteControlsTM (zgłoszoną do opatentowania), umożliwiającą zaawansowane sterowanie systemem za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu. Urządzenie przenośne nie tylko kontroluje ruchy trackera, ale także oferuje ulepszoną funkcjonalność, jak podgląd na żywo z kamer namierzających cel. Dzięki temu pojedynczy operator ma zapewnione łatwe sterowanie urządzeniem z dowolnego miejsca obszaru pomiarowego. Dostępne są również innowacyjne funkcje zarządzania procesami roboczymi, takie jak zdalne kontrole dokładności czy programowalne zdalne rozgrzewanie. Użytkownik może zaplanować, włączenie urządzenia i uczynić je gotowym do natychmiastowego działania, gdy operator będzie na miejscu.

FARO RemoteControlsTM zawiera również funkcjonalność nowej generacji, dzięki której wiązka lasera może zostać automatycznie przywrócona za pomocą kilku prostych gestów, niezależnie od środowiska pracy [pomieszczenia, przestrzeń otwarta]. Funkcjonalność ta znacznie poprawia efektywność i wydajność, eliminując konieczność ręcznego, ponownego namierzania celu w związku z przerwaną wiązką lasera. I wreszcie funkcja FARO RemoteControlsTM znacznie skraca czas szkolenia użytkowników, zdecydowanie ułatwiając obsługę urządzenia.

Zarówno urządzenie FARO VantageS, jak i FARO VantageE w pełni obsługują opatentowane przez FARO rozwiązanie Super 6DoF TrackArm (stopnie swobody). Rozwiązanie to umożliwia współdziałanie urządzenia Vantage z jednym lub wieloma ramionami FARO ScanArm, pozwalając stworzyć zintegrowane rozwiązanie do pomiarów 3D w jednym układzie współrzędnych. Dodatkowo Super 6DoF całkowicie eliminuje problemy związane z linią widzenia i znacznie zwiększa zakres pomiarów, zachowując wyjątkową dokładność dzięki zastosowaniu urządzenia typu dwa w jednym.

„Nowa seria FARO Laser Tracker Vantage sprawdza się w najtrudniejszych warunkach i zastosowaniach oraz została przetestowana zgodnie z rygorystycznymi normami Międzynarodowej Komisji Elektrotechnicznej pod kątem wstrząsów i wibracji. Urządzenia zbadano na wytrzymałość na ekstremalne temperatury i uzyskały stopień ochrony IP52 przed wnikaniem kurzu i wody” –  mówi dr Simon Raab, prezes i CEO firmy FARO. „Jesteśmy świadomi naszej roli innowatora w tej dziedzinie i jesteśmy świadomi naszego obowiązku dążenia do innowacji, które prowadzą do poprawy komfortu użytkowników. Nowa seria trackerów laserowych Vantage jest połączeniem innowacyjności, użyteczności i odpowiednich cen, wyznaczając nowy, bardzo korzystny standard w kwestii stosunku wydajności do ceny. Jesteśmy pewni, że platforma FARO Laser Tracker Vantage wraz z jej przełomowymi funkcjami będzie preferowaną opcją dla klientów z wymagającymi zastosowaniami w metrologii przemysłowej”.

Więcej informacji: www.faro.com