Nowe/ Stare dektory gazu stają sie inteligentne

1039

Honeywell (NYSE:HON) wprowadza na rynek nowe urządzenie wyposażone w technologię Bluetooth, umożliwiające połączenie stałych detektorów gazu stosowanych w sektorze naftowo-gazowym, petrochemicznym oraz energetycznym, pozwalające pracownikom na wykorzystywanie smartfona do przeprowadzania kluczowych konserwacji oraz ułatwiające uniknięcie kosztownych przestojów w środowiskach potencjalnie wybuchowych.

Nowa skrzynka połączeniowa OELD (Optima Excel Local Display) łączy się z Searchpoint Optima Plus – detektorem gazu od ponad 20 lat będącym podstawowym urządzeniem zapewniającym bezpieczeństwo na platformach wiertniczych oraz eksploatowanym w ponad 250.000 punktów detekcyjnych w sektorze naftowo-gazowym. Ponadto urządzenie OELD wkrótce będzie dostępne jako akcesorium dla firmowego flagowego detektora podczerwieni z otwartym torem – Searchline Excel. Dzięki zintegrowanemu wyświetlaczowi pracownicy mogą odczytywać informacje o poziomie gazów bezpośrednio z ekranu lub bezprzewodowo w odległości do 10 metrów na swoim bezpiecznym smartfonie. Pracownicy mogą bezprzewodowo realizować szerokie spektrum prac na detektorze, włącznie z jego kalibrowaniem, konfigurowaniem punktów alarmowych, określaniem gazów docelowych, jak i weryfikowaniem poziomów stężeń poszczególnych gazów czy działania czujnika.

“Firma Honeywell zaangażowała powszechnie stosowaną technologię smartfonów do przeprowadzania kluczowych prac konserwacyjnych w sektorze energetycznym, które obecnie można przeprowadzać szybciej, łatwiej oraz oszczędniej niż kiedykolwiek dotąd,” twierdzi Carl Rizberger pełniący funkcję dyrektora marketingu ds. stałych detektorów gazu w Honeywell Industrial Safety – globalnym liderze w zakresie technologii detekcji gazu. “A co najlepsze, w związku z tym, że prace konserwacyjne nie wymagają ingerencji w urządzenie, operatorzy nie muszą wnioskować o zezwolenie na przeprowadzanie prac pożarowo niebezpiecznych, które wiąże się ze skutkującym drogimi przestojami tymczasowym wyłączeniem obszaru z eksploatacji. Dzięki połączeniu bezprzewodowemu nie ma już potrzeby, by pracownik chodził ciągle do pomieszczenia sterowni, otwierał detektor w celu wykonania prac, wspinał się po drabinach czy czołgał w przewodach, by dostać się do trudno dostępnych punktów montażowych.”

Optima Excel Local Display wyposażona jest w ekran LCD prezentujący dane dot. gazów, który w czasie rzeczywistym czytelnie przedstawia informacje o stanie detektora, uzupełniając standardowy mostek komunikacyjny Optima lub Excel z pomieszczeniem sterowni.  Ponadto, wyświetlacz wyposażono w jasne, dobrze widoczne z dystansu, wskaźniki świetlne ułożone podobnie, jak w światłach ulicznych, gdzie: zielony oznacza normalne działanie; żółty stan błędu; a czerwony – alarm.

Dostępny w obudowie z aluminium lub stali nierdzewnej, wyświetlacz zatwierdzono i sklasyfikowano do zastosowania w szerokim spektrum niebezpiecznych środowisk charakterystycznych, między innymi, dla branży naftowo-gazowej, petrochemicznej, w sektorze produkcji energii, przemyśle ciężkim czy przy druku litograficznym.

Honeywell Industrial Safety, będąca częścią firmowej grupy Safety and Productivity Solutions, to wiodący lider branżowy w zakresie technologii detekcji gazu, posiadający w swojej ofercie najszerszą gamę przenośnych i stałych detektorów, a także multi-detektorów gazu. Jest również globalnym liderem w zakresie środków ochrony osobistej (ŚOI), odzieży od stóp do głów oraz autonomicznych aparatów oddechowych dla służb ratunkowych. Oprogramowanie oferowane przez Honeywell łączy pracowników i robotników przy wykorzystaniu działającej w czasie rzeczywistym inteligencji opartej na danych, poprawiającej bezpieczeństwo miejsca pracy, produktywność, wydajność oraz wynik finansowy.

Więcej informacji na temat Honeywell Industrial Safety, produktów oraz usług znaleźć można na stronie internetowej http://www.honeywellsafety.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj