Nowoczesny program do inwentaryzacji oparty na RFID

1067

RFID to technologia stosowana wszędzie tam, gdzie potrzebne jest dokładne i unikalne znakowanie przedmiotów.

Pozwala ona zminimalizować do zera czynnik błędu ludzkiego, a wdrożenie oprogramowania opartego na RFID to redukcja kosztów po stronie przedsiębiorstwa.

W praktyce potencjał zastosowania tagów i chipów RFID jest ogromny. Możliwość dokładnego śledzenia gospodarki stanami magazynowymi i środkami trwałymi firmy, dzięki technologii radiowej, sprawiła, że RFID szturmuje obecnie rynek związany z oprogramowaniem do ewidencji majątku przedsiębiorstw. Program Szybka Inwentaryzacja, opracowany i wdrażany przez firmę PWSK pozwala skrócić czas potrzebny do spisu z natury o 90 proc.

Synchronizacja oprogramowania do szybkiej inwentaryzacji z technologią kodów kreskowych i etykiet RFID oraz użycie czytnika mobilnego jako przenośnego inwentaryzatora sprawia, że przeprowadzanie corocznej ewidencji majątku nie jest już udręką, a wręcz generuje oszczędności. – Co ważne, zastosowanie RFID do inwentaryzacji to uwolnienie spisu środków trwałych od błędu ludzkiej pomyłki. To technologia konieczna w firmie, której zależy na wizerunku biznesu XXI w. – podkreśla Jacek Krywult, CEO w firmie RFID Polska.

Źródło: PWSK